3 tipy co dělat v okolí města Salzburg (videoTIP)

9. 8. 2018

Jste na dovolené ve městě Salzburg nebo v jeho okolí? Pak vám v dnešním videoTIPu přinášíme 3 tipy, jak strávit den mimo město a poznat zajímavá místa.

Podívejte se na náš videoTIP a inspirujte se místy, která můžete navštívit.

 

Zarezervujte si ubytování ve městě Salzburg online

Zámek Hellbrunn a jeho „Vodní hrátky“

Vezměte si s sebou deku, piknikové vybavení a odpočiňte si v rozlehlých zahradách zámku Hellbrunn. Během dne navštivte „Vodní hrátky“, tzv. Wasserspiele, které jsou světovým unikátem. Čekají vás desítky fontán a mnohá překvapení, která zažívali hosté zdejšího knížecího arcibiskupa Marka Sittika již před více jak 400 lety.

Více informací o zámku Hellbrunn & Wasserspiele

Zámek Hellbrunn 

Hora Untersberg

Poznejte jeden ze symbolů Salzburgu. Vyvezte se lanovkou do výšky 1 776 m n. m na horu Untersberg, která je opředena pověstmi. Z hory si budete moct užívat krásných výhledů na Salzburg a jeho okolí.

Více informací o hoře Untersberg

 Untersbergbahn

Skanzen u Salzburgu

Hledáte místo, kde strávit příjemný den s rodinou nebo přáteli? Máme pro vás kouzelný tip. Vydejte se zpátky v čase a navštivte skanzen u Salzburgu. Na 50 hektarech se seznámíte s venkovským životem v horách od 16. do 20. století.

Na jednom místě zde můžete obdivovat přes 100 stavení přivezených z pěti oblastí Salcburska. A pokud se vám nechce moc chodit pěšky, využijte 2 km dlouhou, historickou muzejní železnice, která vás po rozlehlém areálu proveze.

Více informací o skanzenu

Skanzen u Salzburgu

Kupte si Salzburg Card a máte vstupy zdarma

A na konci článku pro vás máme ještě tip na víc. Kupte si na dovolené kartu Salzburg Card a na námi uvedená výletní místa budete mít vstup již zdarma.

Více informací o Salzburg Card

 

Přejeme vám krásnou dovolenou v okolí krásného města Salzburg.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat