Achensee – letní refresh pro tělo i pro duši

2. 5. 2019

Cítíte, že v práci už je toho na vás moc? Potřebujete zapomenout na každodenní stres, vyzkoušet nějakou sportovní aktivitu, u které doopravdy vypnete? No jo, ale co rodina? Děti budou potřebovat také nějak zabavit. A samozřejmě by neměl chybět ani wellness a skvělé zázemí.

Máme řešení. Pojeďte se letos nechat hýčkat k největšímu jezeru v Tyrolsku. Pojeďte k jezeru Achensee!

Jezero Achensee jsme vám loni představili v našem videoTIPu. Pokud jste ho ještě neviděli, určitě se na něj mrkněte. :)

 

Jestli vás zajímají informace o tamějším parním vláčku, parníku a lanovkách, podívejte se rovnou na celý článek.

A v dnešním článku vám představíme aktivity a možnosti, které mohou naplňovat vaši krásnou letní dovolenou u jezera Achensee.

Ferraty s úžasnými výhledy

Achensee ferraty

 

Lezení po jištěných cestách, je během letní dovolené v Alpách čím dál více oblíbeným sportem. Každým rokem v tomto sportu přibývá více nadšenců. Zdolávání ferrat je aktivitou, při které je zapotřebí soustředit se na každý krok. Odměnou vám budou krásné výhledy a vědomí, že jste si posunuli laťku svých možností zase o kousek dál. 

Nad horní stanicí lanovky Rofan Seilbahn se nachází celkem 6 ferat. Z toho 5 cest vás dovede na vrcholy, odkud si budete užívat nezapomenutelných výhledů. Cesty mají stupeň obtížnosti A – D.

Zde si můžete stáhnout prospekt s přehledem cest včetně jejich popisu v PDF.

Pokud nemáte zatím zkušenosti s lezením po jištěných cestách a tato dovolenková aktivita vás láká, zastavte se v informačním centru nebo se domluvte na recepci vašeho hotelu. Objednejte si zkušeného průvodce, který vás naučí základům lezení ferrat.

18 golfových jamek v krásném prostředí Alp

Achensee Golf

 

Je čas zlepšit si svůj handicap. A kde jinde se vám bude hrát tak krásně než na hřišti, které je obklopeno úžasnou horskou scenérií. Jezero Achensee nabízí skvělé zázemí pro golfisty. V blízkosti jezera si můžete zahrát na 18 jamkovém hřišti.

Zajímají vás golf u jezera Achensee? Podívejte se na bližší informace na stránkách golfového klubu. 

Kitesurfing na jezeře Achensee

Kitesurfing Achensee

 

Co by to bylo za jezero bez vodních sportů. Šlapadlo je fajn, ale co třeba vyzkoušet kitesurfing? Jezero Achensee nabízí pro kitesurfing tak ideální podmínky termiky, jaké jen tak jinde nenajdete.

Jestli s tímto trendy sportem nemáte zkušenost, ale láká vás, pak není nic snazšího než si během dovolené objednat instruktora, který vás za pár lekcí postaví na prkno. A pak, když začne pořádně foukat, už si jen budete užívat pocitu volnosti. :)

Vyberte si školu, která vás naučí kitesurfing na jezeře Achensee. 

Máte-li rádi vodní sporty, ale kitesurfing není zrovna pro vás, podívejte se na další možnosti vodních sportů, které jezero Achensee nabízí.

A co děti? Mají si kde hrát?

Achensee detsky program

 

Zábavu pro dospělé jsme našli, ale všechny vaše aktivity s vámi vaše děti asi dělat nemohou. Co s tím? Máme skvělou zprávu!

Jezero Achensee patří do spolku „Verein der Tiroler Familiennester“, který sdružuje oblasti s nadprůměrným množstvím volnočasových aktivit zaměřených na rodiny s dětmi.

To znamená, že oblast jezera Achensee nabízí pro děti ve věku 4 – 10 let programy, které mohou zdejší hosté využít od pondělí do pátku. Novinkou roku 2019 je program také pro mládež ve věku 10 – 16 let.

Podívejte se na bližší informace o aktivitách pro vaše děti u jezera Achensee.

Tipy na ubytování u jezera Achensee, kde vás budou doslova hýčkat

Po dni plném zážitků je samozřejmě potřeba nechat tělo pořádně zregenerovat a dopřát si doplnění energie v podobě wellness a skvělého ubytování s místní kuchyní.

Rádi bychom vám proto představili 2 tipy na ubytování, která jsou tím posledním scházejícím dílkem do skládanky vaší skvělé dovolené.

Hotel Fürstenhaus am Achensee, 4* Superior

Hotel Furstenhaus am Achensee

Čtyřhvězdičkový hotel Fürstenhaus am Achensee leží přímo na břehu jezera, odkud budete mít skvělý výhled na Alpy. Během pobytu můžete využívat wellness o rozloze neuvěřitelných 3 000 m2 s krytým i venkovním bazénem.

Večeře tu servírují formou bufetu nebo á la carte o 4 chodech. Většina jídel je připravovaná z regionálních surovin z okolních ekofarem.

V blízkosti se nachází lyžařské středisko Christlum a 500 m od hotelu je golfové hřiště, na kterém mají hosté hotelu slevu 20 % na green fee.

Zarezervujte si ubytování v hotelu Fürstenhaus přímo od majitelů bez dalších poplatků.

 

Sonnenhof Genusshotel & Appartements, 4*

Sonnenhof Genusshotel & Appartements

 

Hotel, který nabízí pokoje i apartmány, se nachází v bezprostřední blízkosti golfové hřiště a při vstupu do přírodní rezervace Karwendel.

Každé ráno se můžete těšit na bohatou snídani, která je připravovaná z místních surovin a určitě musíte ochutnat skvělé domácí džemy.

Večeři si vyberete ze 4 hlavních jídel, kterým bude předcházet salátový bar a výtečné předkrmy.

K regeneraci těla poslouží hotelové SPA, které je pro hosty zdarma. A po něm můžete nechat váš den příjemně doznít u sklenice vína v zimní zahradě s kachlovými kamny.

Zarezervujte si ubytování v hotelu Sonnenhof přímo od majitelů.

 

Věříme, že se nám podařilo přenést alespoň kousek našeho nadšení z této oblasti také na vás, a tak zdejší země, voda i vzduch budou třeba dalším místem vaší dovolené.

Václav & Vevi ve spolupráci s Österreich Werbung a regionem Achensee

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat