Jezera Langbathsee – tip na výlet v každém ročním období

28. 9. 2017

Pokud budete trávit nějaký čas u jezera Traunsee, určitě si udělejte také výlet k jezerům Vorderer a Hinterer Langbathsee, která leží přibližně 15 minut jízdy od obce Ebensee.

Dnešní výlet zdaleka nepatří mezi náročné túry. Díky upravenému okolí a zpevněné cestě je vhodný i pro rodiny s dětmi a kočárkem či pro cyklisty, kteří nehledají žádné velké převýšení. Prostě je určený všem, kteří si chtějí užít nenáročný, 6 km dlouhý, výlet. 

Při příjezdu k jezeru budete mít po levé straně bezplatné parkoviště. Kousek od něj se nachází také restaurace. Místo, kde můžete zaparkovat, najdete vyznačené v mapě na konci článku. 

Jezera Langbathsee v létě

Procházka okolo jezer se dá zvládnout coby půldenní výlet. Doporučujeme se sem ale vydat v létě při hezkém počasí a to se pak určitě zdržíte déle. Koupání uprostřed Alp v horském jezeře s krásně čistou vodou může být příjemně stráveným dnem během vaší dovolené.

Jezera Langbathsee v zimě

Samozřejmě, že tato jezera mají své nezaměnitelné kouzlo i během zimního období. Pokud je dostatek sněhu, tak okolo jezer si můžete užít na 6,1 km běžkařských drah. Vyrazíte-li na zimní pěší procházku, dávejte pozor, ať běžkařům neničíte běžkařské trasy. Bohužel se to stává. 

Více informací ohledně běžkařské trasy okolo jezera Langbathsee najdete na oficiálních stránkách oblasti Salzkammergut 

Zarezervujte si vaši dovolenou u jezera Traunsee online. 

Ať už s plavkami v rámci léta nebo s termoskou horkého čaje v zimě, každopádně si užijte příjemný výlet a nezapomeňte nám odtud poslat nějakou tu pohodovou fotku. :) 

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat