571 km z Prahy 694 km z Brna 646 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Aktuální počasí

Předpověď počasí na další dny

sobota 22. 06. 9 až 15°C
neděle 23. 06. 9 až 18°C
pondělí 24. 06. 9 až 24°C
úterý 25. 06. 12 až 26°C
středa 26. 06. 14 až 27°C
čtvrtek 27. 06. 14 až 27°C
pátek 28. 06. 13 až 27°C
sobota 29. 06. 15 až 23°C

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoÖtztálské Alpy
Nadmořská výška: 1 350 - 3 250 m n. m.
Délka sjezdovek: 142 km (69 km, 44 km, 29 km)
Cena skipasu od: 51 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Apartmány 22 - Oetz

Piburg 2, Oetz. Tyrolsko, Rakousko

Cena od: 55 €

Ukázat nabídku

Villa 22

Hauptstrasse 5, 6433, Oetz, Tyrolsko

Cena od: 500 €

Ukázat nabídku

Na konci údolí Ötztal se nachází obec Sölden, která sdílí stejný název jako nejoblíbenější skiresort v Rakousku.

Z městečka do lyžařského areálu je možno se dostat dvěma přibližovacími lanovkami či využít cesty autem nebo skibusem po Gletscherstrasse.

Lyžařské středisko pomyslně rozdělíme na tři oblasti.

První oblastí jsou východní svahy Gaislachkoglu, které se rozprostírají přímo nad Söldenem. Kdo má rád hodně prostoru, tak zde bude spokojený. Široká sjezdovka vedoucí paralelně s třísedačkovou lanovkou je díky své šířce a rovnosti ideálním místem pro trénování carvingových oblouků.
Také zde najdeme jedny z nejlepších tras pro jízdu v hlubokém sněhu.

Druhým místem  je okolí Giggijochu, které je díky přehledným modrým sjezdovkám doporučeno lyžařským začátečníkům. Rodiny s dětmi uvítají dětský snowpark. Samozřejmě i zkušení lyžaři si zde ale najdou to své. Snowpark, boulový svah, měřený slalom anebo si mohou zalyžovat i na černých sjezdovkách.

Třetí lokalitou jsou ledovce Rettenbach  a Tiefenbach s dvěma vrcholy Tiefenbachkogl (3 250 m n. m.) a Schwarze Schneide (3 340 m n. m.). Oba ledovce jsou propojeny tunelem o délce 169 m, který je umístěn 3 240 m n. m. Pokud se někdo bude chtít vydat k nejvyššímu bodu střediska, tak se po 20 min. chůze ocitne ve výšce 3 340 m n. m. na Schwarze Schneide. Odtud je možné sjet 15 km dlouhý sjezd až do Söldenu.

Za zastávku určitě stojí Tiefenbachkogl, kde se nachází visutá lávka nad údolím. Je odtud vidět i druhá nejvyšší hora Rakouska, Wildspitze vysoká 3 772 m, a nedaleký Pitztalský ledovec, který možná někdy v budoucnu bude se Söldenem propojen.

Běžkařům údolí nabízí na 130 km běžkařských tras. Přímo v Söldenu je skvělý osmikilometrový okruh, popřípadě lze také využít večerního běhání na osvětlené trati pro běžkaře v Hochgurglu.

Lyžaři-turisté si nesmějí nechat ujít 50 km dlouhý okruh „BIG 3 rallye", který je vzájemně propojený mezi třítisícovými vrcholy Gaislachkogl (3 058 m n. m.), Tiefenbachkogl (3 309 m n. m.) a Schwarze Schneide (3 340 m n. m.), a dá se zvládnout za 4 až 5 hodin. Během jízdy se lyžaři mohou kochat úchvatnými pohledy na okolní vrcholy z vyhlídkových plošin, které jsou umístěny vysoko nad údolím.

Pro nelyžaře je ve středisku připravena osvětlená sáňkařská dráha od restaurace Gaislachalm až do Söldenu, Freizeit Arena s wellness centrem a koupalištěm či diskotéky a Apré-ski bary.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Možnost ubytování je v luxusních hotelech, wellness hotelech, penzionech a apartmánech v obcích Hochsölden a Sölden.

Lyžařská sezona na ledovci

Na ledovci Sölden je možné lyžovat od poloviny září do začátku května.

Tipy na výlety

Ramolhaus – nejvýše položená chata v Tyrolsku (videoTIP)

Ramolhaus, to je působivý cíl našeho dnešního videoTIPu na výlet. Pojďte se s námi podívat na nejvýše položenou chatu v Ötztalských Alpách.

Chci vědět víc

TIMMELSJOCH – z Ötztalu až do Itálie (videoTIP)

V dnešním videoTIPu vám představíme jednu z nejoblíbenějších alpských silnic v rakouských Alpách, která vás zavede z rakouského údolí až do Itálie.

Chci vědět víc