511 km z Prahy 564 km z Brna 547 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Aktuální počasí

Předpověď počasí na další dny

sobota 19. 08. 7 až 12°C
neděle 20. 08. 4 až 7°C
pondělí 21. 08. 2 až 10°C
úterý 22. 08. 1 až 15°C
středa 23. 08. 6 až 18°C
čtvrtek 24. 08. 7 až 17°C
pátek 25. 08. 8 až 18°C
sobota 26. 08. 9 až 20°C

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoZell-Gerlos
Nadmořská výška: 580 - 2 500 m n. m.
Délka sjezdovek: 143 km (43 km, 89 km, 11 km)
Cena skipasu od: 49.5 €/den (v hlavní sezóně)

Od Zell am Ziller přes Gerlos, Königsleiten až po Hochkrimml se rozprostírá největší lyžařské středisko zvané Zillertal Arena. Výšky až do 2 500 m n. m. a 100% jistota sněhu umožňuje lyžařům
a snowboardistům všech lyžařských dovedností užít si svoji zimní dovolenou naplno.

Moderně vybavený skiareál, který svými vesměs novými přepravními zařízeními s velkou kapacitou, umožňuje skvělé propojení celého střediska, patří k nejlepším v Rakousku. 

Pro návštěvníky je připravena 10 km dlouhá sjezdovka s příznačným jménem HöhenFresser-Tour (Požíračka převýšení), která patří k nejdelším sjezdovkám a současně ke sjezdovkám s největším převýšením (téměř 2 000 m) v Rakousku.

Pro snowboardisty a vyznavače freestylu je v Gerlosu připravený Boarder Town, který patří mezi tři nejlepší snowparky Rakouska. Ti odvážní se mohou těšit na 3 metry vysokou a 14 metrů širokou halfpipe o délce 100 metrů. Vyžití pro freestylové nadšence nabízí samozřejmě i Krimml. Za návštěvu také bezesporu stojí i Action-Park Kreuzwiese v Zell am Zilleru.

Pro ty, kteří vyhledávají jízdu v hlubokém sněhu, je lákadlem sjezd podél čtyřsedačky Krimml X-Press nad Gerlosem.

Pro milovníky „manšestru“ upravuje lyžařské středisko své sjezdovky během zimní sezony
i v odpoledních hodinách. Ranní ptáčata mohou v jarním období využít některé sjezdovky, které se pro ně otevírají již v 7.00 hod. A naopak pro noční sovy se 4x za zimu pořádá jízda při úplňku.

U hlavních sjezdovek a některých horských chat je pokrytí internetem zdarma.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Možnost ubytování v různých kategoriích apartmánů, penzionů a hotelů se nabízí v obcích Gerlos, Hochkrimml, Königsleiten (Wald), Krimml či Zell am Ziller.

Gerlos se nachází v nadmořské výšce 1 300 m a je proslulý svým Apré-ski. V Königsleitenu se můžou návštěvníci těšit na nejvýše umístěné planetárium v Evropě. Romantická vesnička Krimml je známá svým Krimmelským vodopádem, který se svými 380 m řadí k největším vodopádům Evropy. A nakonec, ale rozhodně ne poslední, městečko Zell am Ziller se svou poklidnou atmosférou je příjemnou vstupní branou do Zillertal Areny.

Mezi vstupními místy do lyžařského areálu Zillertal Arena a obcemi je zabezpečena bezplatná skibusová doprava. V ceně lyžařské permanentky je i doprava s  Zillertalbahn, která svojí zastávkou v Zell am Zilleru, propojuje celé údolí od Strass až po Mayrhofen.