448 km z Prahy 497 km z Brna 456 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoSalcburskoZell am See-Kaprun
RakouskoSalcburskoNárodní park Vysoké Taury
Nadmořská výška: 1 978 - 3 029 m n. m.
Délka sjezdovek: 41 km (13 km, 25 km, 3 km)
Cena skipasu od: 49 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Kitzsteinhorn-Kaprun

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku
Speciální nabídka

Hotel Toni, 4*

Nikolaus-Gassner-Straße 56, 5710 Kaprun, Rakousko

rezervace v češtině, během večeře vybrané nealkoholické nápoje zdarma

Cena od: 86 €

Více informací

Hotel Wasserfall, 3*

Zeller Fusch 119, 5672 Zeller-Fusch, Rakousko

rezervace v čestině polopenze

Cena od: 51 €

Více informací

Hotel Lampenhäusl, 3*

Zeller Fusch 15, 5672 Zeller-Fusch, Rakousko

rezervace v češtině, nízká záloha

Cena od: 59 €

Více informací

Sbalit nabídku ubytování

Zobrazit další nabídku ubytování

Ledovec Kaprun pod horou Kitzsteinhorn (3 203 m n. m.) je jednou z nejvíce oblíbených lyžařských destinací Rakouska. Nabízí svým návštěvníkům krásné výhledy na hřebeny vysokých Taur a jezero v Zell am See, které se nachází hned dole v údolí.

Pouhých 7 km od městečka Zell am See leží spodní stanice dvou paralelně vedených kabinových lanovek, které plně nahradily tunelový vláček, který se v roce 2000 bohužel zapsal do tragické části lanovkových dějin.

V horní stanici ve výšce 2 450 m n. m. se nachází Alpincentrum nabízející lyžařům zázemí s restauracemi, ubytováním a další služby. Právě v tomto místě se také před návštěvníky rozevírá lyžařské středisko převážně s červenými a modrými sjezdovkami, jež svou přehledností a šířkou jsou vhodné jak pro začínající lyžaře tak i milovníky carvingových oblouků.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!
Možnosti ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech jsou v obcích Kaprun, Schüttdorf a Zell am See, které jsou navzájem mezi sebou propojeny skibusem.

V tomto známém a oblíbeném středisku samozřejmě nechybí ani sjezdovky černé barvy nebo možnost lyžování v hlubokém sněhu.

Pro snowboardisty je připravený pravidelně upravovaný snowpark.

Z Alpincentra se návštěvníci mohou vydat na vyhlídkovou plošinu Kitzsteinhorn (3 203 m n. m.), na kterou je vyveze visutá kabinová lanovka, které má nejvyšší podpěru na světě (113 m).

Pod Kaprunem se nachází ještě jeden malý skiareál, Maiskogel (1 730 m n. m.), který návštěvníkům nabízí sjezdové tratě se zastoupením modré, červené i černé barvy. Pro děti je zde k pobavení 1 300 metrů dlouhá bobová dráha s mosty, serpentinami, vlnami i skokánky.  Pro snowboardisty je v areálu upravovaný snowpark.

Spolu se sousedícím Schmittenhöhe je pro běžkaře připraveno celkem na 200 km upravovaných běžeckých tras. Mezi obcemi Schüttdorf a Bruck je i osvětlený okruh o délce 3,2 km.

Pro příjemné zakončení dne je zde lázeňské město Zell am See se svým historickým centrem plným kaváren a restaurací.

Za návštěvu stojí i nedaleké lázně Tauern Spa, které jsou druhým největším lázeňským komplexem v Rakousku. Svým hostům nabízí vyhřívané vnitřní a venkovní bazény, sauny, parní lázně, whirlpool, samostatný kout pro děti s dětským vodním světem a mnoho dalšího.

 

 

Tipy na výlety

Soutěskový den – Bydlíkem po Alpách, 3.díl

Ve třetí části našeho cestování Bydlíkem po Alpách vás vezmeme do dvou krásných soutěsek, Liechtensteinklamm a Sigmund Thun Klamm.

Chci vědět víc

Krimmelské vodopády (videoTIP)

V dnešním videoTIPu na výlet vás vezmeme snad k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. A nezůstaneme jen u nich. Půjdeme ještě o kus dál výjimečným údolím Krimmler Achental.

Chci vědět víc