Zell am See – Kaprun - region
Zell am See – Kaprun - region

Vzdálenost místa

412 km z Prahy 478 km z Brna 448 km z Bratislavy

Aktuální počasí

Předpověď počasí na další dny

úterý 26. 03. -1 až 2°C
středa 27. 03. -2 až 2°C
čtvrtek 28. 03. 0 až 7°C
pátek 29. 03. 1 až 9°C
sobota 30. 03. 5 až 10°C
neděle 31. 03. 5 až 11°C
pondělí 01. 04. 4 až 12°C
úterý 02. 04. 5 až 11°C

Základní informace

Místo:
RakouskoSalcburskoZell am See-Kaprun

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Hotel Zur Burg,4*

Schlossstrasse 45, Kaprun, A-5710

Cena od: 80 €

Ukázat nabídku

Region Zell am See – Kaprun

Region Zell am See – Kaprun, který patří do spolkové země Salcbursko, je známý návštěvníkům zimních Alp díky svým výborným lyžařským podmínkám, které okolní vrcholky včetně známého ledovce Kitzsteinhorn nabízí.

Léto v Zell am See

Světoznámé jezero Zeller See, ležící u historického města Zell am See, je pro svoji výhodnou polohu vyhledávaným rekreačním místem. Nachazí se pod vysokými horami, v těsné blízkosti známého ledovce Kitzsteinhorn i městečka Kaprun a nedaleko cesty k nejvyšší rakouské velehoře Groβglockner (3 797 m).

Zima v regionu Zell am See – Kaprun

Pro vyznavače zimních sportů jsou k dispozici lyžařská střediska Kitzsteinhorn – Kaprun (41 km sjezdovek), Schmittenhöhe – Zell am See (77 km sjezdovek), Maiskogel – Kaprun (20 km sjezdovek).

 

Obce Zell am See, Schüttdorf, Thumersbach, Maishofen, Kaprun nabízí návštěvníkům pestrý výběr ubytování od apartmánů až po luxusní hotely.

TIP jak ušetřit na dovolené

Region Zell am See – Kaprun nabízí svým návštěvníkům slevovou kartu „Zell am See – Kaprun Sommer Karte“, která je zdarma k vybraným ubytovacím zařízením. Tato karta se vystavuje přímo na jméno hosta a je nepřenosná. Majitel karty pak může využívat volné vstupy na jednotlivé vybrané atrakce v regionu.

Místo, kde se potkávají kultury

V posledních pár letech si oblast Zell am See / Kaprun oblíbili hosté z arabských zemí, jejichž početná přítomnost je především v letních měsících opravdu nepřehlédnutelná. Jedná se o následek reklamních kampaní, které tato alpská oblast nechala provést v jejich zemích. Většina hostů, která se sem do Alp kvůli horkým měsícům v jejich domovině přesouvá, pochází ze Spojených arabských emirátů a Saudské Arábie. Místní hoteliéři i ostatní podnikatelé jsou za tyto hosty rádi, zůstávají zde totiž vždy více týdnů a přinášejí s sebou nemalé finance.

VideoTIP na výlet

Kitzsteinhorn - Kaprun v létě (videoTIP)

Soutěska Vorderkaserklamm

Odpolední procházka s výhledem na Zell am See (videoTIP)

Výlet ze Schmittenhöhe do Zell am See (videoTIP)

Výlet okolo přehradních jezer nad Kaprunem

Výlet ze Schmittenhöhe do Zell am See
Každý čtvrtek vám přinášíme nový videoTIP na výlet z rakouských Alp.
Sledujte náš YOUtube kanál.

Tipy na výlety

Gerlos Alpenstrasse (videoTIP)

Nespěchejte domů. Prodlužte si pobyt v horách ještě o chviličku a svezte se po Gerlos Alpenstrasse okolo Krimmelských vodopádů přes Gerlospass do Zillertalského údolí.

Chci vědět víc

Krimmelské vodopády (videoTIP)

V dnešním videoTIPu na výlet vás vezmeme snad k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. A nezůstaneme jen u nich. Půjdeme ještě o kus dál výjimečným údolím Krimmler Achental.

Chci vědět víc