Když Harakiri, tak jedině v Mayrhofen!

5. 1. 2017

Sjezdovka Harakiri je dnes již neodmyslitelnou součástí lyžařského střediska Ski Zillertal 3000 v Mayrhofen a již samotný název napovídá, o jaký typ tratě se tady jedná.

Harakiri je v Evropě rozšířený název pro seppuku, japonskou rituální sebevraždu samurajů (pozor - v samotném Japonsku je označení Harakiri údajně považováno za urážlivé a samotní samurajové ho proto nikdy nepoužívali).

Tohle je Harakiri!

Ale zpátky ke sjezdovce Harakiri, která je místy prudší než lyžařský skokanský můstek. Dle údajů lyžařského střediska má tato 2 km dlouhá a 60 m široká sjezdovka místy spád až 78% (téměř 38°). Samotný velmi strmý úsek zabírá z celkové délky tratě přibližně jen 400 metrů, přesto si ale tato sjezdovka od lyžařů vyžádá plnou koncentraci a hodně sil.

Při prvních obloučcích je většina lyžařů většinou ještě odvážná a nechají své lyže pěkně rozjet, ale již o chvíli později přibržďují a opatrně vykreslují jeden oblouček za druhým. Tohle totiž není sjezdovka jen tak nějaká. Tohle je Harakiri! Tedy již legendární sjezdovka č. 34, která si zaslouží patřičný respekt a vydat by se na ni měli jen opravdu velmi zdatní lyžaři.

Informace o lyžařské oblasti Mayrhofen-Penken-Ahorn-Rastkogel-Eggalm

Pokud máte pochybnosti, zda je tato trať vhodná i pro vás, vyzkoušejte napřed o něco méně extrémní sjezdovku č. 12 zvanou „Devil’s Run“, kterou používají místní jako takový zkušební test pro Harakiri. Kdo sjede tuto trať až dolů jistě a bez problémů, je již připraven i na Harakiri, jednu z nejprudších sjezdovek Rakouska.

Aprés-ski Harakiri Bar Mayrhofen

Nejen na ty, kteří Harakiri úspěšně sjedou, čeká jako odměna další skvělá jízda, tentokrát ve vyhlášeném aprés-ski baru Harakiri Bar Mayrhofen. Pokud do Mayrhofen na aprés-ski vyrazíte, neměli byste tento bar rozhodně vynechat. Vždy se tu totiž umějí postarat o skvělý program i atmosféru, v baru Harakiri Bar Mayrhofen aprés-ski opravdu umí!
http://harakiri-bar.at/

 

Fakta o sjezdovce Harakiri 

  • Harakiri, sjezdovka č. 34, se nachází na hoře Penken (2 095 m), přesněji řečeno v dolině Horbergtal pod šestimístnou lanovkou Knorren
  • zprovozněna v zimní sezoně 2003/2004
  • celková délka sjezdovky: 2 km
  • vlastní strmý úsek sjezdovky: 400 m
  • zasněžování je možné jen náročnou metodou vrstvení, protože jinak sníh sjíždí ze svahu dolů
  • nejstrmější část sjezdovky může být upravována jen za pomoci navijáku a pro tuto trať speciálně konstruované rolby
  • lyže snowblade, krátké sjezdové lyže a sáňkování / bobování jsou na Harakiri přísně zakázány

Autor článku: Vevi

Mohlo by Vás zajímat