Lechtálské Alpy – 3 tipy na výlety v krásném koutě rakouských Alp

23. 7. 2020

Pojďte s námi objevit působivá místa Lechtalských Alp, pohoří spolkových zemí Tyrolsko a Vorarlbersko. Sice je tato část rakouských Alp pro nás trochu dál, ale jak ji jednou navštívíte, zapomenete na vzdálenost a budete chtít do této oblasti přijet znovu. :)

A kam v Lechtalských Alpách vyrazit?

Podívejte se na pár tipů na výlety, jenž můžete poznat třeba s cestovní kanceláří CK Poznání, která právě do této oblasti pořádá své „Pohodové týdny nejen v Alpách“. Po celou dobu s vámi bude česky mluvící průvodce, který vás po těchto kouzelných místech provede.
 

Soutěskou Rosannaschlucht k jezeru Verwallsee s krásným visutým mostem


Během nenáročné, cca 3hodinové túry, půjdete podél řeky Rosanna plné peřejí. Místy je cesta zajištěna dřevěnými mostky a lany, které vám zajistí bezpečný výstup. Na konci vás bude čekat visutý most u přehradního jezera Verwallsee.

 


Vyhlídka Valluga a túra pod štítem Weissschrofenspitze

Kdo navštíví Lechtalské Alpy, neměl by si zapomenout udělat fotku z vyhlídky Valluga proslulé rozhledem na okolní vrcholy. Na vyhlídku není přitom ani potřeba jít pěšky. Vyvezte se lanovkou do výšky 2 809 m n. m. a sílu si ušetřete na lehce náročnou túru, která vede pod štítem vrcholu Weissschrofenspitze. Túra bude trvat cca 6 hodin. Ti, co mají dostatek síly, mohou zdolat i samotný vrchol Weissschrofenspitze (2 752 m).

Pro ty, kteří by chtěli jít raději kratší trasu, je jako stvořená příjemná cesta od lanovky Jahnturm podél dvou romantických jezer ke stanici Galzig a pak už jen lanovkou dolů.

Jezera Maroisee

Dalším nenáročným výletem je okružní túra okolo vrcholu Peischelkopf (2 412 m). Během cesty budete procházet okolo fascinujících jezer Horní Maroisee a Dolní Maroissee, ležící na náhorní planině. Túra trvá cca 6 hodin a v CK Poznání ji řadí na stupeň obtížnosti 2 z celkových 5.

Podívejte se na podrobný program poznávacího zájezdu do Lechtálských Alp s česky mluvícím průvodcem od cestovní kanceláře Poznání.


Co jsou Pohodové týdny nejen v Alpách s CK Poznání?

Pro přesnější představu bude asi ještě dobré vysvětlit, co to vlastně ten „pohodový týden“ znamená. :)

Hlavním smyslem pojmu „pohodový týden“ je, aby program zájezdu vyhovoval většině klientů a všichni si jej tak náležitě užili. V nabídce zájezdů si tedy můžete vybrat z nejzajímavějších míst (nejen) v Alpách, na kterých jsou naplánované lehké a středně těžké túry s česky mluvícím průvodcem.

Možná si říkáte, jak může túra vyhovovat většině klientů. Je to ale poměrně jednoduché. Výlety jsou plánovány tak, aby v případě, kdy se klient necítí na zvládnutí celé trasy, mohl například v půlce cesty nasednout na lanovku a vrátit se zpět k autobusu, zatímco ostatní turisté pokračují dle programu v cestě dál až do cíle.

Přečtěte si více o Pohodových týdnech nejen v Alpách od CK Poznání, třeba se vám stejně jako nám zalíbí. A možná zjistíte, že právě tento způsob poznávání Alp vám bude vyhovovat.

Přejeme vám krásné a záživné objevování nových míst v Alpách.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav a Vevi ve spolupráci s CK Poznání

Mohlo by Vás zajímat