Lyžovačka na ledovci Hintertux – Bydlíkem po Alpách, 5. díl

21. 11. 2021

Dešťové kapky se v noci proměnily na sněhové vločky a my se tak u spodní stanice lanovky na ledovec Hintertux probudili ve sněhem zapadaném bydlíku. Jde se lyžovat!

Přes noc sice nasněžilo dost, ale sníh padal vesele dál i přes den, a tak nám bílá tma komplikovala lyžování. Ale co, bylo to po roce lockdownu, tak se každé svezení počítá. ?

Informace o lyžování na ledovci Hintertux

 

Kemp v Mayerhofenu

Po lyžování jsme sjeli dolů do údolí, do kempu v obci Mayerhofen. Měli jsme v plánu pouze doplnit vodu, vyčistit záchod a vypustit nádrž s odpadní vodou. Ale kemp byl velice hezký, čistý a personál příjemný, tak jsme se nakonec rozhodli v kempu i přenocovat.

Celou cestu v bydlíku jsme přemýšleli, jak si bez komplikací užít zimní dovolenou v obytném voze. A s tímto kempem se nám nabídla odpověď, tady si to prostě umíme představit. Je skvělé se probudit hned pod sjezdovkou, když je na obloze celou dobu azuro. Ale pokud vám počasí nepřeje, jste třeba čtyřčlenná rodina, která se vrátí po dni lyžování na parkoviště do obytného vozu v promáčených věcech a má před sebou ještě týden lyžování, tak už to moc příjemné není. V takovém případě přijde kemp, ve kterém máte k dispozici prostornou sušárnu, sušičku na lyžáky i oblečení, čisté umývárny, restauraci a vyhřívaný vnitřní bazén opravdu vhod. :)

A navíc, kdo zná Zillertalské údolí v zimě, ví, že na jeden skipas můžete využít všechna lyžařská střediska v celém údolí. A skibus, který jezdí přímo od brány kempu každých 20 minut, vám ušetří přejíždění autem.

Kemp je ideálním doplňkem k zimní dovolenkové kombinaci, jak strávit několik dnů přímo pod sjezdovkou a současně si zachovat určité pohodlí a funkčnost. Pár dnů a nocí na parkovišti u lanovky a pak zajet přespat do kempu, vypustit odpadní vodu, doplnit čerstvou, vyčistit záchod a další den se zase vrátit zpět pod sjezdovku. Za nás palec nahoru. :)

Podívejte se, jak naše putování v bydlíku po Alpách pokračovalo

  1. díl – Ze Sedlčan k hoře Loser
  2. díl – Od Hallstattu do Salcburska
  3. díl – Soutěskový den
  4. díl – Od Krimmelských vodopádů pod ledovec Hintertux
  5. díl – Lyžovačka na ledovci Hintertux
  6. díl – Salzburg, Mondsee a zpět do Sedlčan

    bonusový díl – Co je dobré vědět, když si půjčujete obytný vůz

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat