Saalbach – nastal čas na další výzvu!

29. 5. 2018

Máte rádi výzvy? Víte, že ze své dovolené chcete dostat maximum, ale ještě nevíte, kam letos pojedete?
Pak pro vás máme tip. Ať jste milovníci hoských kol nebo rádi chodíte po horách pěšky, místem vaší letní dovolené nechť je Saalbach – Hinterglemm.

V zimě jsme vám na našem blogu představili „The Challange“, největší lyžařský okruh v Alpách, na kterém během jednoho dne projedete 72 kilometrů sjezdovek, využijete 32 lanovek a během jízdy zdoláte 12 500 výškových metrů.

Zima už je fuč, ale pozor, region Saalbach Hinterglemm se na vás připravil i v létě. A laťku rozhodně nesnížil.

Než začneme, mrkněte se pro inspiraci na video, ať víte, jaké výhledy budete mít během vašich letních výletů možnost vidět. 

 3 túry a jedna trofej

Milujete putování po horách a neobáváte se dlouhých tras? Pak jsou následující 3 túry, které dohromady tvoří tzv. „Saalbach Wander Challenge“, připraveny právě pro vás.

Během pouhých tří túr ujdete totiž 70 km a pokoříte 3 970 výškových metrů.

Saalbach výlety

Home of Lässig Walk

První túra opisuje tvar písmene U. Cíl je tedy daný již ve tvaru trasy, U jako Ujít. :)
Čeká vás 22 km a 1 800 výškových metrů. Během cesty vás potrápí 5 vrcholů a odmění krásné panoramatické výhledy.
Podívejte se na popis túry Home of Lässig Walk.

Pinzgauer Spaziergang – od vrcholu Schattberg po Schmittenhöhe

Druhá túra vás provede od vrcholu Schattberg až k hoře Schmittenhöhe nad Zell am See. Sice vás čeká „pouhých“ 650 m výškových metrů, ale přesto tuto trasu nepodceňujte. Ujdete po ní 28 km a to je velmi slušný výkon.
Podívejte se na popis túry Pinzgauer Spaziergang.

Seven Summits

Poslední, třetí túra vás na celkem 24 km provede po nejvyšších vrcholech údolí Glemmtal. Pořádně promažte alpou lýtka, za den totiž překonáte 1 400 výškových metrů. Pro inspiraci se podívejte na video. Pokud vás tato túra láká, určitě si přečtěte i popis túry pod názvem Seven Summits.

Trofej jako odměna na závěr

Zvládnete-li letní výzvu „Saalbach Wander Challenge“ v regionu Saalbach Hinterglemm, určitě si za váš výkon zasloužíte trofej. Tu si můžete skutečně také vyzvednout v jakékoliv informační kanceláři regionu. Abyste mohli prokázat, že jste všechny 3 túry opravdu absolvovali, nezapomeňte si před startem stáhnout aplikaci Summitlynx, do které se vaše putování propíše.
Podívejte se na více informací a stáhněte si aplikaci pro Android a IOS.

POZOR: než utáhnete pohorky a vyrazíte letní výzvě „Saalbach Wander Challenge“ vstříc, pečlivě si pročtěte připojené popisy jednotlivých túr. Zjistíte tak např. doporučení na potřebný objem jídla a pití s sebou, informace o službách dostupných na trase, popř. upozornění na nutnost koupit tiket na lanovku předem a další užitečné informace, které vám usnadní přípravu na cestu.

BIG 5 – výzva pro vás a vaše kolo

Bikeři zpozorněte. Máme pro vás výzvu v podobě okružní trasy, která spojuje Saalbach Hinterglemm a Leogang přes 5 vrcholů. Během jediného dne projedete nejlepší cyklotrasy v oblasti Saalbach Hinterglemm.

Dobrou zprávou pro ty, kteří se chtějí vyhnout šlapání do velkého kopce, je, že mohou během okružní trasy využít 5 lanovek. A ještě lepší zpráva je, že všechny tyto lanovky jsou součástí zdejší letní slevové karty Joker card. Takže ušetříte vlastně nejen síly, ale i finance. :)

Na ty, co lanovku nepotřebují, čeká během okruhu výzva v podobě 5 000 výškových metrů. A to už si říká o pořádný respekt mezi kamarády.
Podívejte se na více informací o okružní cestě BIG 5 a stáhněte si mapu cyklotras v oblasti Saalbach Hinterglemm.

Saalbach - vylety na kolach

Tak co vy na to? Pojedete si letos pro trofej za to, že jste ušli 70 km nebo vás víc láká cyklo-výzva v podobě BIG 5?

Budeme rádi, když nám do komentářů na facebooku napíšete své poznatky a související zážitky.

Přejeme vám, abyste při své letošní dovolené zvládli nejen vybrané výzvy, ale i dosáhli svých vysněných cílů.

Václav & Vevi

Tento článek vznikl ve spolupráci s regionem Saalbach Hinterglemm.

Autor článku: Václav & Vevi ve spolupráci se Saalbach

Další tipy na výlet v okolí

Nejdelší lyžařský okruh zažijete v Saalbachu

Lyžařská oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn připravila lyžařský okruh, který vás provede jednotlivými lyžařskými středisky Saalbach Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn.

Chci vědět víc