Nejdelší lyžařský okruh zažijete v Saalbachu

18. 1. 2018

Jste nadšenci do lyžařské turistiky a nebaví vás jezdit pouze na jednom kopci? Pak pro vás máme skvělý TIP, kam vyrazit na lyže.

„The Challenge“

Lyžařská oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn připravila lyžařský okruh, který vás provede jednotlivými lyžařskými středisky Saalbach Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn.

Celý lyžařský okruh s názvem „The Challenge“ čítá 72 kilometrů sjezdovek, 32 lanovek a během jízdy zdoláte 12 500 výškových metrů. Svou velikostí tak zastiňuje známé lyžařské okruhy jako je italská „Sellaronda“, rakouský „Weißer Ring“ ve středisku Ski Arlberg nebo známý „Königstour“ v regionu Hochkönig.

Na konci na vás čeká odměna

Pod sloganem „Ski your limit“, se můžete vydat na celodenní lyžařskou túru. Kromě lyží nebo snowboardu budete potřebovat i dobrou fyzičku. Celá cesta vám totiž zabere cca 7 hodin lyžování, ve kterých je již počítáno s krátkou pauzou na oběd.

Na konci celodenního putování se nezapomeňte zastavit na hlavní pokladně. Jako odměnu za zdolání okruhu „The Challenge“ dostanete malý dárek a číslo vašeho skipasu bude zahrnuto do slosování o hlavní soutěžní ceny.

Ještě dřív, než byl „Skicircus“

Lyžařská oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nevznikla pochopitelně ze dne na den. První lanovku, která vyvezla lyžaře na kopec, postavili v roce 1946 v Saalbachu, v roce 1950 ji následovala další, tentokrát v Hinterglemmu. O osm let později, v roce 1958, postavili svou první lanovku ve Fieberbrunnu a v roce 1971 se první lyžaři svezli i v Leogangu.

Všechna tato místa měli jedno společné. Bylo to nadšení lidí, kteří chtěli ve svém regionu nabízet kvalitní služby turistům. Jejich společná vize se stala skutečností a dnes se lyžaři mohou svézt na 270 km skvěle upravovaných sjezdovek, které zpřístupňuje celkem 70 lanovek. Díky investicím patří lyžařský region Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn mezi jedno z nejlépe vybavených míst pro zimní dovolenou.

Jedním slovem – Komfortissimo

O co delší název, o to kratší přirovnání. Lyžařskou oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn vystihuje jediné slovo. A to Komfortissimo.

Co si pod tím představit?

O to, aby vaše dovolená proběhla podle vašich představ, se tu v rámci kompletního servisu v lyžařských střediscích stará 600 zaměstnanců. Z toho 120 lidí se věnuje pouze úpravě a zasněžování lyžařských tratí. A všichni mají stejný cíl. Abyste se cítili „Komfortissimo“!

Během zimní sezony navštíví celou lyžařskou oblast na 2,5 mil. turistů. A aby byla zima od začátku do konce s jistotou sněhu, tak o to se stará důmyslně promyšlená soustava sněžných děl. Voda se čerpá z 13 uměle vytvořených nádrží o celkové kapacitě 860 000 m³. Z jednoho m³ tu vytvoří 2,5 m³ sněhu a to bez použití jakýchkoliv přísad či chemie.

Znáte lyžařský region Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn? Napište nám na facebook vaše zkušenosti. Děkujeme za vaše komentáře a přejeme vám krásnou zimní dovolenou třeba právě v Saalbachu.

A abychom nezapomněli, tento článek vznikl ve spolupráci s regionem Saalbach Hinterglemm. Děkujeme.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Saalbach – nastal čas na další výzvu!

Máte rádi výzvy? Víte, že ze své dovolené chcete dostat maximum, ale ještě nevíte, kam letos pojedete? Pak pro vás máme tip. Ať jste milovníci hoských kol nebo rádi chodíte po horách pěšky, místem vaší letní dovolené nechť je Saalbach – Hinterglemm.

Chci vědět víc