Výlet okolo jezera Gosausee (videoTIP)

17. 8. 2017

Jste na dovolené v regionu Dachstein – Salzkammergut v Horním Rakousku a hledáte tip na příjemný výlet?
Potom s námi pojďte v dnešním videoTIPu na výlet okolo jezer Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee.

Kde zaparkovat auto?

U jezera Gosausee je velké a k tomu bezplatné parkoviště, jeho kapacita je ale samozřejmě omezena. Když stihnete přijet do desáté hodiny, tak s velkou pravděpodobností ještě zaparkujete. 

Pokud vyrazíte později a cestou k parkovišti již budete potkávat v protisměru auta, která budou parkovat podél silnice, je pravděpodobně horní parkoviště už obsazené a nezbývá než zaparkovat u cesty stejně jako ostatní vozy. 

Vorderer Gosausee

Od auta se vydejte směrem nahoru. Ti, co měli štěstí a zaparkovali na horním parkovišti, to budou mít jen kousek po schodech. Ostatním, kteří si třeba přispali, bude cesta trvat o něco málo déle. :)

V každém případě budete při cestě míjet po pravé straně stanici lanovky. 

Víte, kam se můžete touto lanovkou svézt? Podívejte se na videoTIP 

My jsme se vydali okolo jezera Vorderer Gosausee z jeho pravé strany. Na této trase není kde zabloudit, stačí se jen držet na cestě. 

Pro ty, kteří hledají trasu jen pro lehčí procházku, je jezero Vorderer Gosausee příjemným vycházkovým okruhem, který začíná i končí v restauraci u jezera. 

Hinterer Gosausee

Vy, kteří si chcete udělat delší výlet se stoupáním, se vydejte k hornímu jezeru Hinterer Gosausee. Projdete okolo potůčků, které ze stráně stékají do jezera a pak odbočte na rozcestí doprava (od zmíněných potůčků to je cca 10 minut chůze). 

A teď už jen stoupejte a stoupejte. Cestou vás bude doprovázet impozantní výhled na ledovec Dachstein. 

Jakmile dojdete k jezeru, tak na druhé straně uvidíte chaty. Vydejte se k nim. V jedné z těchto horských chat najdete i občerstvení. 

Pivo mají sice jen lahvové, ale po výšlapu přijde vhod. Na zahrádce bylo poměrně rušno a tak jsme se s pivkem odebrali raději stranou k jezeru, kde jsme si užívali zaslouženého klidu. 

Zpět na začátek cesty okolo ferraty „Laserer Alpin Klettersteig“

Od horního jezera se vraťte stejnou cestou k jezeru Vorderer Gosausee. Tentokrát ho obejděte po druhé straně. Cestou minete ferratu „Laserer Alpin Klettersteig“, která je mezi Čechy zjevně oblíbená.

Soudíme tedy podle toho, že každý, kdo tu měl na hlavě helmu a na sobě lezecké vybavení, mluvil česky. :) 

Jakmile minete tuto ferratu, tak už to budete mít jen pár minut k místu, odkud jste dnes vycházeli. 

Přejeme vám krásný výlet i výhled po okolí

Podívejte se na další videoTIPy na výlet v regionu Dachstein - Salzkammergut.

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Na kole od Halštatského jezera k jezeru Gosausee a zpět

Vyrážím na 2 dny na kolo. Pojedu od Halštatského jezera přes Gosausee do obce Gosau. Tam přespím a druhý den se vrátím velkým obloukem okolo Halštatského jezera zase zpět.

Chci vědět víc

3 + 1 tip na výlet v Gosau (videoTIP)

V dnešním článku vám přinášíme 3+1 tip na túru od horní stanice lanovky v Gosau. Stačí si jen vybrat, která z nich je dle vašich možností a zkušeností pro vás ta nejvhodnější.

Chci vědět víc