568 km z Prahy 548 km z Brna 490 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoKorutanyNárodní park Vysoké Taury
Nadmořská výška: 1 301 - 2 902 m n. m.
Délka sjezdovek: 55 km (20 km, 34 km, 1 km)
Cena skipasu od: 42 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Grossglockner Heiligenblut

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

V národním parku Vysoké Taury ve spolkové zemi Korutany, u známé hory Grossglockner, leží obec Heiligenblut, nad kterou se rozpíná lyžařský areál s 55 km upravovaných sjezdových tratí.

Návštěvníci se do lyžařského střediska dostanou přímo z Heiligenblut a to kabinovou lanovkou Rossbach s následným přestupem na lanovku Schareck. Tyto dvě lanovky tvoří dopravní páteř celého střediska.

Odtud se pak lyžaři mohou svézt zpět na konečnou stanice Rossbach anebo se vydat dál k vrcholu Viehbühel (2 420 m n. m.).

Toto lyžařské středisko je oblíbené mezi freeridisty a to díky skvělým prašanovým podmínkám a možnostem lyžování i mimo vyznačené trasy. Pomyslnou vstupní branou do freeridové arény Heiligenblut je lanovka vedoucí na vrchol Schareck (2 604m).

Rodiče s dětmi uvítají Sunny's Kids Park s dětským klubem Bobo.

Pro běžkaře je připraven 5 km dlouhý okruh v blízkosti stanice Fallbichl nebo možnost využití dalších upravovaných tratí a to hned pod obcí Heiligenblut.

Nejen pro nelyžaře se nabízí také sáňkařská dráha a večer je kromě velkého množství aprés-ski možnost navštívit i krytý bazén.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

V obci Heiligenblut si mohou k ubytování návštěvníci vybrat z nabídky hotelů, penzionů a apartmánů s rodinnou atmosférou.

 

Tipy na výlety

Z obce Heiligenblut po Grossglocknerské silnici|Bikeři v Alpách - 4.díl

A máme tady závěrečný díl našeho seriálu Bikeři v Alpách. Z programu našeho motorkářského výletu po rakouských Alpách nás čeká poslední Alpenstrasse, a to proslulá Grossglocknerská silnice. Tentokrát pojedeme z obce Heiligenblut, ležící ve spolkové zemi K

Chci vědět víc

Grossglockner Hochalpenstrasse (videoTIP)

V dnešním videoTIPu bychom vás rádi vzali do oblasti Vysokých Taur a provedli vás po známé alpské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která patří mezi nejvíc oblíbené alpské silnice vůbec.

Chci vědět víc