539 km z Prahy 592 km z Brna 576 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoTux-Finkenberg
Nadmořská výška: 1 500 - 3 250 m n. m.
Délka sjezdovek: 60 km (14 km, 35 km, 11 km)
Cena skipasu od: 50 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Hintertux

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Lyžařský areál Hintertux (Hintertuxer Gletcher), který se nachází na konci Zillertalských Alp, je nejrozsáhlejší ledovcovou oblastí v Rakousku. Hintertux patří mezi nejstrmější ledovce Rakouska a je doporučován zkušenějším lyžařům. Díky kvalitě sněhu a úpravě sjezdovek je středisko místem tréninků lyžařských reprezentačních týmů z různých zemí.

Hintertux je v provozu 365 dní v roce. Díky své oblíbenosti mezi milovníky zimních sportů se tento areál těší vysoké návštěvnosti a to především na podzim. Od začátku prosince až do dubna se lyžaři rozprostřou do okolních lyžařských středisek Eggalm, Rastkogel, Finkenberg, Penken/Mayrhofen
a Ahorn, která svým propojením na jeden skipas tvoří areál Zillertal 3000 se zárukou sněhu
a o celkovém počtu 245 km sjezdovek.

Lyžařské středisko Hintertux bylo v roce 2011 oceněno portálem Skiresort.de jako nejlepší lyžařská oblast světa.

Pro návštěvníky jsou připraveny upravované sjezdovky všech obtížností. Milovníci freeride si najdou svá místa v hlubokém sněhu.  Pro vyznavače freestyle je připraven Betterpark Hintertux ve výšce
3 200 m n. m., který vždy v říjnu hostí první opening snowpark v Evropě a nenechají si ho ujít známé hvězdy freestylu a jeho fanoušci. 

Začínající lyžaři určitě rádi využijí Familypark Hintertux, kde se mohou zdokonalovat ve svých lyžařských dovednostech.

Za dobrého počasí si návštěvníci mohou užít krásné výhledy na okolní vrcholky z výšky 3 250 m n. m. Také mohou navštívit jeskyni Spannagelhöhle či prozkoumat ledovcovou trhlinu s ledovcovým palácem Natur Eis Palast.

Už samotný příjezd k ledovci Hintertux je příjemným zážitkem. Po sjezdu z dálnice na údolí Zillertal se projede až k městečku Mayrhofen, odkud se začne stoupat po serpentinách až k první stanici lanovky na ledovec. U spodní stanice je možnost parkování na velkém parkovišti.

Do první stanice Sommerbergalm lyžaře dopraví dvojice lanovek Gletcherbus 1 a Sommerberg. Pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi či pro ty, kteří se potřebují pro začátek rozjezdit, je doporučeno využít lyžování na modrých sjezdovkách na Tuxer Joch, kam zájemce vyveze sedačková lanovka.

Kabinová lanovka Gletcherbus 2 vyveze lyžaře do výšky 2 660 m n. m., která je dojezdovým místem v druhém úseku ledovce. Milovníkům výhledů a sjezdu až z vrcholu slouží poslední část lanovky Gletcherbus 3. Tato část je určena pro zkušenější lyžaře, kteří mají rádi červené a černé sjezdovky.

Po návratu z lyžování je u dolní stanice lanovky Gletcherbus 1 pořádáno velké Apré-ski, které je dobré určitě aspoň jednou za svůj pobyt zažít.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

V blízkosti ledovce Hintertux je možno využít ubytování v hotelech s wellness zónou, penzionech či apartmánech v obcích Hintertux, Madseit, Juns, a Tux.

Tipy na výlety

Lyžovačka na ledovci Hintertux – Bydlíkem po Alpách, 5. díl

Dešťové kapky se v noci proměnily na sněhové vločky a my se tak u spodní stanice lanovky na ledovec Hintertux probudili ve sněhem zapadaném bydlíku. Jde se lyžovat!

Chci vědět víc