Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
Tauplitz - Tauplitzalm
374 km z Prahy 389 km z Brna 310 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoŠtýrskoAusseerland - Salzkammergut
Nadmořská výška: 896 - 1 965 m n. m.
Délka sjezdovek: 42 km (18 km, 18 km, 6 km)
Cena skipasu od: 39.5 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Apartmány Panorama Lodges Tauplitz

Tauplitz 357, 8982 Tauplitz

Cena od: 100 €

Více informací

Jufa Hotel Grundlsee, 3*

Gössl 149, 8993, Grundlsee

Cena od: 38 €

Více informací

Alpine Chalet Bad Mitterndorf

Zauchen 215, 8983 Bad Mitterndorf

Cena od: 100 €

Více informací

Apartmány Grimming Lodges Tauplitz

Tauplitz 9, 8982 Tauplitz

Cena od: 80 €

Více informací

Apartmány Tauplitz Lodges

Tauplitz 353, 8982 Tauplitz

Cena od: 100 €

Více informací

MONDI Hotel am Grundlsee

Archkogl 31, 8993 Grundlsee, Austria

Cena od: 59 €

Více informací

Sbalit nabídku ubytování

Zobrazit další nabídku ubytování

Tauplitz - Tauplitzalm

V oblasti Solné komory (Salzkammergut) mezi masivy Dachstein, Totes Gebirge a Grimming leží lyžařské středisko Tauplitz. Se svými 42 km sjezdovek nabízí toto středisko vyžití pro lyžaře všech úrovní lyžařských dovedností a díky široce upravovaným sjezdovkám i velkorysý prostor k těm správným carvingovým obloukům.

Svahy v okolí hory Schneiderkogel (1 765 m) jsou ideálním místem pro freestylisty, kteří vyhledávají prašan či jízdu v boulích.

Díky dobrému mikroklimatu náhorní plošiny ve výšce 1 650 m n. m. má lyžařské středisko Tauplitz dostatek sněhu až do jarních měsíců.

Milovníkům běžkování jsou nabízeny upravované běžkařské trasy pro bruslení a klasický běh na lyžích o celkové délce 130 km.

Pro vstup do lyžařského areálu je možné využít čtyřsedačkovou lanovku z obce Tauplitz, která je zároveň i dojezdovým místem. Lanovka lyžaře vyveze na Tauplitzalm do výšky 1 650 m n. m.

Další možností, jak se do lyžařského střediska dostat, je využít panoramatické cesty vedoucí z městečka Bad Mitterndorf až ke spodní stanici kabinové lanovky Mittersteinbahn. Po této silnici je možné se dostat nejen vlastní dopravou, ale i skibusem, který z Bad Mitterndorfu pravidelně jezdí. S platnou permanentkou je v zimním období cesta k lanovce zdarma. Kabinová lanovka Mittersteinbahn o délce 2,4 km překonává na své trase převýšení 700 m a lyžaře vyveze na Lawinenstein až do výšky 1 914 m n. m. Kousek od horní stanice lanovky se nachází příjemná restaurace s rodinnou atmosférou

Mezi obcemi Bad Mitterndorf a Tauplitz se nachází Kulm, největší přírodní skokanský můstek na světě, který je ale zároveň i nejmenším mamutím. Na Kulmu se pravidelně pořádají závody Světového poháru. Atmosféra místa mezi vrcholky hor se těší dlouhé tradici sahající až do roku 1910 a také velké oblibě fanoušků.

Středisko nabízí i mnohé další sportovní aktivity, jako třeba sáňkařskou dráhu s nočním osvětlením, výlety na sněžnicích, sjezdy telemarkem, lyžování při pochodních, výjezdy na saních tažených koňmi, a mnoho další zábavy pro aktivní odpočinek.

Pro zotavení a relaxaci jsou návštěvníkům k dispozici lázně GrimmingTherme v Bad Mitterndorfu nebo lázně v Bad Aussee.

Lyžařské středisko Tauplitz je součástí lyžařského projektu "Schneebärenland", do kterého spadají také nedaleká lyžařská střediska: Loser (33 km sjezdovek + trasy pro freeride), Riesneralm (30 km sjezdovek), Planneralm (15 km sjezdovek + trasy pro freeride) a Kaiserau (3 km sjezdovek, ideální i pro začátečníky).

Nabídka ubytování u lyžařského střediska Tauplitz

Během dovolené mají návštěvníci možnost bydlet přímo na náhorní plošině v horské vesničce Tauplitzalm. Kouzlo této obce spočívá mimo jiné také v tom, že v zimních měsících plně funguje bez automobilů.

Dalšími možnostmi ubytování jsou soukromé pokoje, apartmány, penziony a hotely v obci Tauplitz nebo Bad Mitterndorf, která je příjemným místem i na večerní procházky. Do obce Bad Mitterndorf se mohou lyžaři dostat po tzv. lyžařské cestě přímo z lyžařského střediska na lyžích.

VideoTIPy na zimní dovolenou.

Čerti a Krampuslauf v obci Bad Mitterndorf
Nevšední adventní trh v krásné vesničce Pürgg

Léto v Tauplitzu

Plánujete navštívit Tauplitz v létě? Podívejte se na TIPy na výlety v okolí Tauplitzu.

Tipy na výlety

Tauplitzský vodopád

Tak o tomto vodopádu jsme fakt dlouho nevěděli. A to přitom leží kousek od obce Tauplitz, kde to máme rádi, a je příjemným výletním cílem. Dá se zvládnout pěšky, na kole, a dokonce i autem.

Chci vědět víc

Na kole z obce Bad Mitterndorf k jezeru Grundlsee (videoTIP)

V dalším díle cyklovýletů po rakouských Alpách vás vezmeme z obce Bad Mitterndorf k jezeru Grundlsee.

Chci vědět víc