484 km z Prahy 420 km z Brna 362 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoKorutanyNockberge
Nadmořská výška: 1 400 - 2 205 m n. m.
Délka sjezdovek: 41 km (14 km, 24 km, 3 km)
Cena skipasu od: 43.5 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Turracher Höhe

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Mezi spolkovými zeměmi Korutany a Štýrsko se nachází lyžařská oblast Turracher Höhe se 42 km sjezdovek. Celá oblast patří nejen k oblíbeným cílům lyžařů, ale i k místům, kde si na své přijde každý, kdo vyhledává pestrou zimní dovolenou.

Lyžařská oblast Turracher Höhe se rozkládá u přírodního jezera Turracher See , které se v zimě stává přírodním kluzištěm s místní kuriozitou. Taxi v podobě traktůrku převáží na ráhně zavěšené lyžaře z jedné strany jezera na druhou.

Pro lyžaře jsou k dispozici svahy převážně červené barvy, které jsou příjemně široké a přehledné. Díky svému rozložení na více svazích si mohou lyžaři užívat lyžování na slunečných stráních během celého dne.

Návštěvníci vyhledávající lyžařskou turistiku ocení propojenost jednotlivých vleků a sjezdových tratí, které zajistí půldenní program na ski safari.

V lyžařském areálu je připraven pro snowboardisty a lyžaře také fun park, který se svojí délkou 850 m řadí mezi nejdelší zábavné sjezdovky na světě

Běžkaři mohou využít na 15 km upravovaných běžkařských tras, přičemž ta nejoblíbenější vede dokonce přes zamrzlé jezero.

Další kuriozitou oblasti  Turracher Höhe je možnost koupání v zimním jezeře. Přímo u jezera ležící Wellnesshotel Hochschober totiž díky speciálnímu vyhřívacímu systému umožňuje koupání v jezeře i v době, kdy je okolní část jezera zamrzlá.

U lanovky Sonnenbahn je pro návštěvníky připravena osvětlená sáňkařská dráha.

Pro ty, kterým celý den na lyžích nestačil, je připraveno i večerní lyžování v blízkosti cvičné louky.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Ubytování s rozmanitou nabídkou služeb nabízí v obci Turracher Höhe hotely, penziony a apartmány různých kategorií.

Tipy na výlety

Nockalmstrasse | Bikeři v Alpách – 3. díl

A je tu 3. den a my vyrážíme za dalším dobrodružstvím na motorkách po rakouských Alpách. Dnes nás čeká krásná vysokohorská silnice Nockalmstrasse ležící v Korutanech.

Chci vědět víc