Nockalmstrasse | Bikeři v Alpách – 3. díl

20. 11. 2022

A je tu 3. den a my vyrážíme za dalším dobrodružstvím na motorkách po rakouských Alpách. Dnes nás čeká krásná vysokohorská silnice Nockalmstrasse ležící v Korutanech.

Po příjezdu z regionu Schladming – Dachstein, přes průsmyk Sölkpas, jsme dojeli do lyžařského střediska Turracher Höhe, nacházejícího se na pomezí Štýrska a Korutan. Toto yžařské středisko, ležící 1 400 – 2 205 m n. m., nabízí svým zimním návštěvníkům celkem 42 km sjezdovek.

Hotel Kornock

Lyže ale musí ještě počkat, my jsme dnes přijeli na motorkách. Ubytovali jsme se v hotelu Kornock, který nabízí skvělé zázemí pro letní i zimní dovolenou. Hotel je také oblíbeným místem motorkářů, jelikož kromě skvělého výchozího místa na výlety, nabízí i perfektní zázemí pro motorkáře.

Hotel je velmi stylově zařízen a hotelový wellness nabízí svým návštěvníkům regeneraci i odpočinek.

Večeři jsme měli formou menu a následně jsme se přesunuli do hotelového baru, ve kterém čas každým drinkem neúprosně letěl a my se už těšili do hajan. Odměnou za ranní vstávání nám byl pak zdejší snídaňový bufet. Byl tak velký, že by člověk od jednoho jeho konce ke druhému mohl snad využít i koloběžku. :)

hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
hotel Kornock
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmstrasse
Nockalmhof
Nockalmhof
Nockalmhof
Nockalmhof

Nockalmstrasse

Zpoplatněná silnice Nockalmstrasse je dlouhá 34 km a motorkáři se mohou těšit na 52 zatáček. Silnice je přístupná od začátku května do konce října ze směru Innerkrems nebo Ebene Reichenau.

Nejvyšším bodem horské silnice je vyhlídkové místo Eisentalhöhe ležící ve výšce 2 042 m n. m.

Další zajímavostí jsou farmářské lázně Karlbad, staré více než 300 let. Pramenitá voda z pramene Karlquelle je vedena žlaby z modřínového dřeva a je zahřívána horkými kameny až na cca 40 °C. Žlaby, ve kterých lázeňští hosté leží, jsou zakryty prknem s otvorem pro hlavu, aby neunikala blahodárná pára.

Za návštěvu stojí centrum biosférické rezervace Nockalmhof. Najdete v něm výstavu zkamenělin, která je jedinou výstavou svého druhu v Rakousku!

Za restaurací Glockenhütte, ve výšce 2 024 m n. m., najdete „Wunschglocke“ (zvon splněných přání).

Projděte se po naučné stezce okolo horského jezera Windebensee, ležícího 1 950 m n. m. Cesta vám zabere přibližně 30 minut.

Podívejte se na další tipy na výlety a zastavení na trase po Nockalmstrasse.

Nockalmstrasse jsme projeli tam i zpět a pak jsme pokračovali přes Millstätersee směrem na Heiligenblut pod Grossglocknerskou silnici.

Podívejte se na ostatní díly ze série Bikeři v Alpách

Bikeři v Alpách - 1. díl

Stoderzinkel a Sölkpass - 2. díl

Grossglocknerstrasse - 4.díl

Autor článku: Václav