Krimmelské vodopády (videoTIP)

28. 6. 2018

V dnešním videoTIPu na výlet vás vezmeme snad k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. A nezůstaneme jen u nich. Půjdeme ještě o kus dál výjimečným údolím Krimmler Achental.

Pokud do rakouských Alp plánujete jet ve svém životě pouze párkrát, patří mezi místa, která byste měli navštívit, zcela jistě i Krimmelské vodopády, ležící v Národním parku Vysoké Taury.

Jak se dostat k vodopádům a kde zaparkovat

Krimmelské vodopády se nachází u obce Krimml. Do té jsme dorazili autem. V místě je na výběr hned z několika parkovišť. Jelikož jsme na místo přijeli již ráno, mohli jsme zaparkovat auto na parkovišti číslo 1, které je od vstupu k vodopádům nejblíže. Cena parkování osobního vozu na celý den je 11,-€. Parkování v automatu můžete uhradit buď hotově, nebo platební kartou.

Pokud nechcete jet autem, tak se ze strany od Zell am See dostanete pohodlně i vlakem. Pojedete do vlakové zastávky Krimml, odkud půjdete pěšky 4,5 km podél řeky Krimmler Ache. Nebo využijte autobusu, který staví přímo u vstupu k vodopádům.

Od parkoviště číslo 1 půjdete okolo Wasserfallzentrum. Jestli vyrážíte na výlet i s dětmi, věříme, že bude toto volnočasové centrum zastávkou na konci dne, při které si nejen děti užijí vodních radovánek. :)

Vyhlídky na Krimmelské vodopády

Projděte okolo kasy, kde si koupíte vstupenku. Pokud budete chtít navštívit i Wasserfallzentrum, zakupte si vstupenku kombinovanou. Jestli jste sem přijeli především za přírodou, bude vám stačit vstupenka základní.

Aktuální ceník vstupného na Krimmelské vodopády.

Za kasou u prvních stánků a restaurace odbočte vlevo. Po cestě dojdete k spodnímu vodopádu. Poté se vraťte zpět na cestu a už budete jen stoupat a stoupat. Během cesty vás čeká 11 zastávek, kde na vlastní kůži pocítíte sílu vodopádu. Doporučujeme si vzít pevnou obuv a oblečení, které vám nepromokne.

U vyhlídky číslo 8 je restaurace, ve které většina turistů svoji cestu vzhůru končí. Ale my jsme přijeli za vodopády, tak pokračujeme dál. Čekají nás ještě další 3 vyhlídky.

Jak zpět?

Pokud jste došli k 11. vyhlídce, asi vás napadne, jak se dostanete zpět dolů. Máte na výběr z 3 možností.

  1. Taxi. Ano. Dá se objednat taxi, které vás sveze zpět na parkoviště. Nástupní místo se nachází cca 10 minut pěšky proti proudu řeky od 11. vyhlídky. 
  1. Stejnou cestou zpět. Můžete jít stejnou cestou, kterou jste přišli. Sice je to hned po taxislužbě nejrychlejší cesta, jak se vrátit, ale čeká vás seběhnout ten strmý kopec, který jste před chvíli vyšli. Počítejte s cca 1 hodinou chůze. 
  1. Udělejte si okruh. Pokud se nechcete vracet stejnou cestou, tak máte ještě možnost udělat si okruh, který vede zpět dolů na parkoviště po druhé straně vodopádu. Na tuto trasu se dostanete po značené cestě, která začíná u stanoviště taxi. Počítejte s cca 2 hodinami chůze. 

Udělejte si výlet do údolí Krimmler Achental

Jelikož jsou Krimmelské vodopády hodně navštěvovaným turistickým místem, přišlo nám vhod, od všech těch lidí na chvíli utéct. Vydali jsme se proto proti proudu řeky do údolí Krimmler Achental. Doporučujeme vám udělat to stejné, zcela jistě nebudete litovat.

Cestou budete obdivovat krásně zbarvenou řeku v klidném údolí, které je obklopeno nádhernými horami. Luční kvítí má zde snad všechny barvy světa a tu a tam zacinká zvonek volně pasoucích se krav. A určitě se zastavte na jednom z Almu na svačinu připravenou z lokálních produktů.

Přejeme vám, aby vám během návštěvy Krimmelských vodopádů svítilo sluníčko. Mimo jiné také proto, že když budete pozorně koukat, uvidíte skrz vodní opar u vodopádů i jemnou duhu. :)

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Soutěska Sigmund Thun Klamm

Kousek od obce Kaprun se nachází nenápadná, ale nádherná, soutěska Sigmund Thun Klamm. Pojďte se s námi v našem videoTIPu do ní podívat.

Chci vědět víc

Z obce Heiligenblut po Grossglocknerské silnici|Bikeři v Alpách - 4.díl

A máme tady závěrečný díl našeho seriálu Bikeři v Alpách. Z programu našeho motorkářského výletu po rakouských Alpách nás čeká poslední Alpenstrasse, a to proslulá Grossglocknerská silnice. Tentokrát pojedeme z obce Heiligenblut, ležící ve spolkové zemi K

Chci vědět víc