Soutěskový den – Bydlíkem po Alpách, 3.díl

7. 11. 2021

Ve třetí části našeho cestování Bydlíkem po Alpách vás vezmeme do dvou krásných soutěsek, Liechtensteinklamm a Sigmund Thun Klamm.

V kempu Kastenhof, kde jsme strávili noc, jsme vypustili odpadní nádrž, ve které se shromažďuje voda ze sprchy a dřezu. Také jsme doplnili čerstvou vodu, a především dobili baterky do kamery a foťáku. Bohužel náš bydlík si nedokáže vyrobit elektřinu pro dobíjení přístrojů 220 V. Ale nebojte, jsou i obytňáky, které to umí. 

 

Liechteinsteinklamm

Údajně je nejkrásnější a nejnavštěvovanější soutěskou Rakouska. Leží kousek od obce Sankt Johann im Pongau a je dlouhá 1,5 km. Zajímavým a velice efektním prvkem této soutěsky jsou točité schody a také nádherný vodopád, který vás bude čekat na konci cesty. Zpět od vodopádu se pak dostanete stejnou cestou.
Více informací o Liechteinsteinklamm

Sigmund Thun Klamm

Odpoledne jsme se přesunuli do regionu Zell am See, kde jsme navštívili další soutěsku. Sigmund Thun Klamm je dlouhá pouhých 750 m, ale je tak nádherná, že určitě stojí za návštěvu. Na konci soutěsky na vás čeká jezero Klammsee, které se dá dokola i obejít. Soutěska je jednosměrná. Až dojdete na její konec, po levé straně začnete stoupat po značené cestě do kopce a okruhem s krásnými výhledy na jezero se vrátíte zpět, odkud jste vyšli.
Více informací o Sigmund Thunn Klamm

Liechteinsteinklamm
Liechteinsteinklamm
Liechteinsteinklamm
Liechteinsteinklamm
obed v obytnem voze
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
sigmund thun klamm
krimml

Přenocování u Krimmelských vodopádů

Kolem 18. hodiny jsme dojeli ke Krimmelským vodopádům. Zaparkovali jsme na parkovišti číslo 1, kde při platbě 8 € můžete bez problémů přenocovat. Druhý den jsme pak ještě objevili o kousek výš hned 2 místa, která by na přenocování byla úplně úžasná. Ráno při probuzení bychom totiž mohli rovnou z okna obytného vozu koukat na vododopád.
Tady jsou vyznačená místa, kde můžete přenocovat.

Podívejte se, jak naše putování v bydlíku po Alpách pokračovalo

  1. díl – Ze Sedlčan k hoře Loser
  2. díl – Od Hallstattu do Salcburska
  3. díl – Soutěskový den
  4. díl – Od Krimmelských vodopádů pod ledovec Hintertux
  5. díl – Lyžovačka na ledovci Hintertux
  6. díl – Salzburg, Mondsee a zpět do Sedlčan

    bonusový díl – Co je dobré vědět, když si půjčujete obytný vůz

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Soutěska Sigmund Thun Klamm

Kousek od obce Kaprun se nachází nenápadná, ale nádherná, soutěska Sigmund Thun Klamm. Pojďte se s námi v našem videoTIPu do ní podívat.

Chci vědět víc

Z obce Heiligenblut po Grossglocknerské silnici|Bikeři v Alpách - 4.díl

A máme tady závěrečný díl našeho seriálu Bikeři v Alpách. Z programu našeho motorkářského výletu po rakouských Alpách nás čeká poslední Alpenstrasse, a to proslulá Grossglocknerská silnice. Tentokrát pojedeme z obce Heiligenblut, ležící ve spolkové zemi K

Chci vědět víc