Letní karta Schladming Dachstein Sommercard (videoTIP)

19. 7. 2018

Chcete mít během svých výletů po Alpách lanovky, dopravu a další atrakce zdarma? Pojeďte do regionu Schladming Dachstein, kde k ubytování dostanete Sommercard zdarma.

Jedna z největších slevových karet v Rakousku

Letní karta Schladming Dachstein Sommercard, která nabízí více než 100 prázdninových zážitků zdarma a přes 100 dalších bonusových služeb, patří k největším slevovým kartám v Alpách.

Kartu Schladming Dachstein Sommercard  můžete využít od 18.5. - 14.10.2018 a dostanete ji ve více než v 1 000 ubytovacích zařízení po celém regionu už od jednoho přenocování.

Nabídka ubytování v regionu Schladming Dachstein

Co Sommercard zahrnuje a jak funguje?

Karta zahrnuje využití lanovek, jezer a koupališť, muzeí a veřejné dopravy v regionu během celého pobytu.

Denně je možné využít jednu jízdu lanovkou dle vlastního výběru a to ve směru nahoru, tak dolů. Všechny ostatní služby a zařízení lze využívat libovolně často.

V roce 2018 přibyly další bezplatné a zvýhodněné služby, jako např. plavba lodí po jezeře Grundlsee a trasa 3 jezer v regionu Ausseerland - Salzkammergut, lesní lanový park na hoře Rittisberg, závody motokár ve Schladmingu, SUP Beast (Standbup paddlling) podél řeky Enns nebo třeba zážitkové truhlářství pro děti i dospělé.

Seznam atrakcí a aktivit zahrnutých v kartě Schladming Dachstein Sommercard
www.schladming-dachstein.at/de/sommercard/attraktionen

Novinky pro rok 2018 aneb ještě více zážitků pro rodiny

Letní karta Schladming Dachstein Sommercard  se letos zaměřila na rodinné výhody. Přestože nabídka pro rodiny s dětmi byla již i tak velkorysá, rozšířila se opět o další nové atrakce, což se zcela jistě příjemně promítne v rodinném rozpočtu na dovolenou. Letní karta tak zahrnuje dnes již cca 40 prázdninových aktivit pro rodiny a děti.

Nebudeme vás déle napínat a konečně prozradíme, jaké speciality a novinky pro rodiny karta v létě 2018 přináší:

Nejvýše položené hřiště Štýrska – Hopsiland Planai

Na 1,5 km dlouhém okruhu, vhodném i pro kočárek, lze objevovat množství stanic s příležitostí ke hře: houpačky, skluzavky, lezecké prvky, kuličkovou dráhu, rolbu ze dřeva nebo třeba vodní svět, který v horkých dnech zcela jistě poskytne příjemné osvěžení.

Okružní trasa začíná a končí přímo u horní stanice lanovky na Planai. Svačinu si s sebou balit nemusíte, podél trasy je několik horských chat, kde se rádi postarají o prázdná bříška i mlsné jazýčky.
Více informací: www.planai.at

 

Rodinný ráj Rittisberg s novou Flyline

„I love Rittisberg“, tak se jmenuje hřiště na ramsauské hoře Rittisberg, které bylo otevřeno v létě 2016.

Jeho ústředním prvkem je právě tento nápis vyhotovený z masivního dřeva, do jehož tři metry vysokých písmem jsou začleněny houpačky, lezecké sítě a prolézačky.

Kromě již známých atrakcí, jako je Rittisberská dráha, lesní park, parkur pro segwaye nebo pohádková stezka, zahájil letos v létě svůj provoz také Flyline, kombinace lesní horské dráhy a atrakce Flying Fox. Jedná se o téměř bezhlučný let lesem v jištěném sedáku na bezpečně upevněných lanech. Dráha je dlouhá 430 metrů a děti od 8 let a výšky 125 cm na ni mohou létat samy (mladší v tandemu s doprovázející osobou). Není to žádná velká rychlost, ale za to velmi příjemný zážitek.
Více informací: www.rittisberg.at

 

Sattelberg s novým horolezeckým parkem pro děti

Již roky patří „1. rakouská přírodní a ekologická naučná stezka“ na ramsauské hoře Sattelberg k nejoblíbenějším rodinným túrám v regionu.

Zahrnuje kromě 15 herních stanic se zaměřením na nejrůznější témata z oblasti přírody a životního prostředí také trpasličí statek, lesní hernu a malý ramsauský vodní svět.

Na úpatí hory Sattelberg, poblíž starého mlýna, se nacházejí nástupní místa k 3 dětským lezeckým trasám.

V letošním roce byly navzájem propojeny vybudováním čtvrté trasy a tak vznikl veselý „horolezecký park dráčka Kaliho“.

 

Zipline Stoderzinken s novou atrakcí Flying Coaster

Zipline na Stoderzinkenu v oblasti Gröbming je největší svého druhu v Evropě (2 500 m letu ve dvou sekcích a 700 m převýšení, místy až 161 m nad zemí). Na čtyřech rovnoběžně napnutých ocelových lanech letí návštěvníci Zipline rychlostí až 115 km/h dolů do údolí.

Od léta 2018 propojil údolní stanici Zipline s dobrodružným parkem Gröbming nový Flying Coaster. Návštěvníci se po něm sklouznou lesem po dráze dlouhé 600 m a zažijí tak areál z ptačí perspektivy.

Doporučujeme místa rezervovat předem, v sezoně je často vyprodáno.
Rezervace a více informací: www.zipline.at

 

Vrcholný zážitek Riesneralm

Nejen tři inovativní atrakce, tzn. „Dřevěný zvířecí park“, „HochSEEsitz“ - pestré vyžití u horského jezírka a jedinečný bazén „Gipfelbad anno dazumal“ ve výšce cca 1 900 m n. m., dělají z návštěvy Riesneralm u Donnersbachwald skutečně skvělý zážitek.

Doplňuje je také „1. evropská vrcholová trasa pro bosé nožky“, dále výstava „UNIVERSUM“, „Kryšpínovo hledání pokladu“, „Bylinková naučná stezka“ a hned dvě „Squarechairs“ – čili romantické posezení v dřevěném čtverci.
Více informací: www.riesneralm.at

 

 

Přejeme vám pestré léto v regionu Schladming Dachstein. :)

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat