419 km z Prahy 475 km z Brna 466 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoSalcburskoSaalfelden Leogang
RakouskoTyrolskoKitzbuhelské Alpy
Nadmořská výška: 830 - 2 096 m n. m.
Délka sjezdovek: 270 km (140 km, 110 km, 20 km)
Cena skipasu od: 51 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Saalbach Hinterglemm

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Na konci údolí, ve kterém pramení řeka Saalach, leží dvě městečka, Saalbach a Hinterglemm, podle kterých bylo nazváno údolí, na němž se rozkládá lyžařský areál s 270 km sjezdových tratí. 

O lyžařský resort Saalbach-Hinterglemm se dělí dvě spolkové země Rakouska: SalzburgerLand (Salcbursko) a Tirol (Tyrolsko).

Návštěvníci mohou během své zimní dovolené navštívit kromě upravených sjezdových tratí ideálních pro carvingové oblouky také dva snowparky a zajezdit si na freeridových trasách či v boulích.

Milovníci běžkování mohou využít 10 km pravidelně upravovaných běžeckých tras.

Večerní lyžování či jízda na osvětlené sáňkařské dráze jsou určené těm, pro které byl den na svahu příliš krátký.

Lyžařské středisko má na 140 km modrých sjezdovek, tyto jsou ovšem často přímo napojeny i na červené úseky. Proto nejsou všechny modré sjezdovky automaticky vhodné i pro úplné lyžařské začátečníky. Pro malé děti a začátečníky jsou ale případně určeny cvičné plácky u spodních stanic lanovek.

Naopak pro ty, kteří chtějí pokořit vlastní limity, je doporučena čtyři kilometry dlouhá trať Nordabfahrt z vrcholu Schattberg Ost ve výšce 2 020 m n. m., která vede přímo do Saalbachu.

Ti, kteří chtějí zažít sjezd vhodný pro mistry světa, by se určitě měli vydat na vrchol Zwölfer a užít si jízdu do Hinterglemmu, stejně jako lyžaři při světovém šampionátu, který tu probíhal v roce 1991.

Kdo si během své dovolené rád užívá lyžařskou turistiku, tak se jistě sveze z údolí Saalbach-Hinterglemm přes vrchol Groser Asitz o výšce 1 914 metrů až do střediska Leogang, které je s údolím Saalbach-Hinterglemm propojeno lanovkami.

Údolí se může pyšnit nejdelší visutou lávkou v Alpách o délce 200 m, zvanou „Alpský Golden Gate“, zavěšenou 60 m nad údolím.

Saalbach-Hinterglemm je výjimečný svou idylickou atmosférou, která se zachovala díky typickým rakouským stavbám po vzoru horských salaší. Večer se návštěvníci mohou procházet po zasněžených pěších zónách, kde jediným dopravním prostředkem jsou saně.

V Leogangu se každou středu konají skoky přes salaš a to za doprovodu ohňostroje a povzbuzování diváků z blízkého okolí, které tato atrakce vždy zaručeně naláká.

Pro návštěvníky střediska je připraveno mnoho ubytovacích zařízení mnoha kategorií. Od hotelů s wellness zónou přes rodinné penziony až po velké množství apartmánů.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Ubytování je možné v obcích Fieberbrunn, Hinterglemm, Leogang, Maishofen, Saalbach, Viehhofen či Vorderglemm.

 

Tipy na výlety

Saalbach – nastal čas na další výzvu!

Máte rádi výzvy? Víte, že ze své dovolené chcete dostat maximum, ale ještě nevíte, kam letos pojedete? Pak pro vás máme tip. Ať jste milovníci hoských kol nebo rádi chodíte po horách pěšky, místem vaší letní dovolené nechť je Saalbach – Hinterglemm.

Chci vědět víc

Nejdelší lyžařský okruh zažijete v Saalbachu

Lyžařská oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn připravila lyžařský okruh, který vás provede jednotlivými lyžařskými středisky Saalbach Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn.

Chci vědět víc