Nevšední adventní trh v krásné vesničce Pürgg

23. 11. 2017

Vánoční hudba, vůně perníčků, pečená jablka a kaštany, vánoční cukroví, svařené víno a tolik řemeslných výrobků, které byste hned rádi koupili svým přátelům a rodině pod stromeček, to jsou adventní trhy v horské obci Pürgg.

Hledáte netypické vánoční trhy? O jedněch víme. Konají se pouze po 2 víkendy v adventním období a najdete jev obci Pürgg, pár minut jízdy od lyžařského střediska Tauplitz.

Místní obyvatelé malebné vesničky každoročně vyklidí své garáže, verandy a stodoly. Na stoly rozloží výrobky, které ručně vyrábějí po celý rok a pozvou návštěvníky, aby si jejich výrobky koupili. Manufakturní atmosféru doplňuje vůně pečených jablek a kaštanů, která se prolíná skrz celou vesnici. V jednom z domů si do hrnku necháte nalít punč nebo svařené víno a zaposloucháte se do vánočních melodií místních hudebníků.

Když pocítíte, že vám je už chladno, zastavíte se na chvíli u venkovního ohně, abyste si ohřáli ruce. A takto prochodíte třeba celé odpoledne mezi domy horské vesničky a pomalu se stáváte součástí té krásné předvánoční atmosféry.

Jak se dostat do obce Pürgg a kde zaparkovat?

Jak jsme již psali, obec Pürgg, se nachází pár minut jízdy od lyžařského střediska Tauplitz. Dole pod článkem najdete mapu. Když vyrazíte před začátkem, pustí vás místní dobrovolní hasiči až na horní parkoviště. Pokud se zpozdíte nebo budete chtít navštívit trhy až v pozdější denní dobu, budete už pravděpodobně muset nechat auto dole u hlavní silnice směrem na Liezen. Od křižovatky jezdí pravidelná speciální linka autobusu, která vás doveze až přímo ke vstupu do vesnice.

Kdy se adventní trhy konají a jak se ve vesnici neztratit

Trhy se konají pouze dva víkendy v adventním období, takže je dobré si podle toho naplánovat i vaši dovolenou. :)

V roce 2018 jsou adventní trhy plánovány na víkendy 1. - 2. prosince a 8. - 9. prosince a to v následujícím čase:
sobota / 13:00 – 18:00
neděle / 11:00 – 18:00

Aktuální informace najdete na oficiálních stránkách obce Pürgg . Na stránkách najdete i program včetně mapy vesničky, abyste se mezi těmi všemi uličkami neztratili. ?

Tip od nás

Když budete plánovat návštěvu adventních trhů, tak přijeďte rovnou na pár dnů a to v období, kdy se v obci Bad Mitterndorf koná tradiční průvod čertů tzv. Krampuslauf. Většinou se v tomto čase otevírá i lyžařská sezona jak v lyžařském středisku Tauplitz, tak i na Loser – Altaussee.

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat