Bikeři v Alpách - 1.díl

6. 11. 2022

Na konci léta jsem vyrazil se svými kamarády Matějem a Zbyňkem na motorkách do rakouských Alp. Během 5 dnů jsme zvládli projet 4 Alpenstrasse a celkem jsme ujeli 1 600 km. Zvu vás ke shlédnutí našeho dobrodružství ve čtyřdílném seriále s názvem „Bikeři v Alpách“.

Motorky jsme měli zapůjčené od společnosti Honda Motor. Pokud se o těchto motorkách chcete dozvědět více, přečtěte si článek od Matěje na jeho webu driversweb.cz

Nezapomeňte si nepromoky

První den jsme vyrazili z Prahy a měli jsme namířeno do obce Gröbming v regionu Schladming-Dachstein. Cesta do Českých Budějovic byla suchá, ale pak již začalo pršet a pršelo nám až do Schladmingu.

Pokud plánujete podobnou cestu, je potřeba myslet na to, že taková jízda na motorce neprobíhá jen při hezkém počasí. Doma je to jednoduché. Člověk se podívá na předpověď počasí a když není hezky, nejede nikam a odpoledne stráví u Netflixu. Ale při vícedenním výletě, a k tomu speciálně v Alpách, kde se pohybujete i v nadmořské výšce 3 000 m, se musí počítat s tím, že déšť přijde. A vy v něm musíte jet dál.

Samotného mě překvapilo, že když mám dobré nepromoky, a to nemluvím pouze o pláštěnce, ale i o nepromokavé vrstvě pro nohy, rukavice a boty, tak mi cesta za deště vlastně ani tak moc nevadí. Ale naštěstí nám počasí přálo a během 3 dnů, ve kterých jsme jezdili po horských silnících, nespadla ani kapka. Pouze na konci Grossglocknerské silnice, ale pro tuto silnici je to standard.

Na které Alpenstrasse se můžete těšit?

Stoderzinkel a Sölkpass

Nockalmstrasse

Grossglocknerstrasse

Jestli nemáte motorku, nezoufejte. Náš výlet se dá zvládnout pohodlně i autem nebo obytným vozem.

Přeji vám hodně šťastných kilometrů.
Václav

Autor článku: Václav

Další tipy na výlet v okolí

Nádherný skanzen kousek od města Salzburg (Salzburger Freilichtmuseum)

V dnešním videoTIPu vás vezmeme kousek za město Salzburg a navštívíme skanzen, který je umístěn v nádherné přírodě obklopené okolními horami.

Chci vědět víc

Mozartovy koule - videorecept

Servus! Kdo byl v Salzburgu, určitě ochutnal Mozartovy koule. Pokud se někomu po jejich chuti stýská, může si je udělat doma podle našeho receptu.

Chci vědět víc