379 km z Prahy 402 km z Brna 385 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoHorní RakouskoDachstein-Salzkammergut
RakouskoHorní RakouskoSalzkammergut
RakouskoSalcburskoSalzkammergut
Nadmořská výška: 780 - 1 620 m n. m.
Délka sjezdovek: 77 km (7 km, 63 km, 7 km)
Cena skipasu od: 41.2 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Dachstein West

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Lyžařská oblast Dachstein West je velmi oblíbeným místem pro rodiny s dětmi. V oblasti Solné komory, na dohled od masivu Dachstein, se rozprostírá lyžařské středisko o 77 km sjezdových tratí.

 

Vstupním místem do střediska jsou obce Gosau a Russbach, dvě vesničky v údolí. Novinkou je nově zřízené nástupní místo Gosau Hintertal. Ze spodní stanice v Gosau vyveze lyžaře sedačková lanovka
s přestupem k horní stanici Hornspitz. Do stejné cílové stanice je možné se dostat kabinkovou lanovkou i z druhé vesnice – Russbachu.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!
Z možností ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech je možné si vybrat v obcích Annaberg im Lammertal, Gosau a Russbach am Pass Gschütt.

 

Kdo má rád lyžařskou turistiku, může se na lyžích vydat na výlet po celém skiareálu. Od vrcholu Hornspitz je potřeba vyrazit řes centrální hřeben a Edtalm až na Riedlkopf. Odtud lze pak pokračovat na druhou stranou střediska – do Annabergu im Lammertal. Mezi Riedlkopfem a Annabergem jezdí nová osmimístná kabinová lanovka, která zabezpečuje rychlý přesun mezi velkými vzdálenostmi lyžařského střediska.

 

Lyžařský areál je velmi vlídný k dětem a „dětská“ infrastruktura zajišťuje příjemný čas strávený při rodinné dovolené. V Gosau a Russbachu jsou vystavěny dětské parky s atrakcemi a vleky s cvičnou loukou. Přímo v Gosau mohou děti vyzkoušet vlastní skicrossovou dráhu a nechat si změřit svůj nejlepší čas na slalomové dráze. V Russbachu je pro děti připraven freestylový park s úsekem pro jízdu šusem. Děti od jednoho roku mohou navštívit dětský club Spatzennest, jehož maskotem je medvěd Bruno. Návštěvníci ubytovaní v Russbachu mají vstup do klubu zdarma.

 

Pro milovníky běžkování je připraveno několik běžeckých okruhů. U Gosau jsou dva o délce 15 a 16 km. A dále pak na druhé straně lyžařské oblasti, u obce Lungötz, okruh dlouhý 30 km. Veškerá nástupní místa jsou propojena linkami skibusu.

 

Tipy na výlety

Na kole od Halštatského jezera k jezeru Gosausee a zpět

Vyrážím na 2 dny na kolo. Pojedu od Halštatského jezera přes Gosausee do obce Gosau. Tam přespím a druhý den se vrátím velkým obloukem okolo Halštatského jezera zase zpět.

Chci vědět víc

3 + 1 tip na výlet v Gosau (videoTIP)

V dnešním článku vám přinášíme 3+1 tip na túru od horní stanice lanovky v Gosau. Stačí si jen vybrat, která z nich je dle vašich možností a zkušeností pro vás ta nejvhodnější.

Chci vědět víc