511 km z Prahy 564 km z Brna 547 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoZell-Gerlos
Nadmořská výška: 580 - 2 500 m n. m.
Délka sjezdovek: 143 km (43 km, 89 km, 11 km)
Cena skipasu od: 49.5 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Zillertal Arena

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Od Zell am Ziller přes Gerlos, Königsleiten až po Hochkrimml se rozprostírá největší lyžařské středisko zvané Zillertal Arena. Výšky až do 2 500 m n. m. a 100% jistota sněhu umožňuje lyžařům
a snowboardistům všech lyžařských dovedností užít si svoji zimní dovolenou naplno.

Moderně vybavený skiareál, který svými vesměs novými přepravními zařízeními s velkou kapacitou, umožňuje skvělé propojení celého střediska, patří k nejlepším v Rakousku. 

Pro návštěvníky je připravena 10 km dlouhá sjezdovka s příznačným jménem HöhenFresser-Tour (Požíračka převýšení), která patří k nejdelším sjezdovkám a současně ke sjezdovkám s největším převýšením (téměř 2 000 m) v Rakousku.

Pro snowboardisty a vyznavače freestylu je v Gerlosu připravený Boarder Town, který patří mezi tři nejlepší snowparky Rakouska. Ti odvážní se mohou těšit na 3 metry vysokou a 14 metrů širokou halfpipe o délce 100 metrů. Vyžití pro freestylové nadšence nabízí samozřejmě i Krimml. Za návštěvu také bezesporu stojí i Action-Park Kreuzwiese v Zell am Zilleru.

Pro ty, kteří vyhledávají jízdu v hlubokém sněhu, je lákadlem sjezd podél čtyřsedačky Krimml X-Press nad Gerlosem.

Pro milovníky „manšestru“ upravuje lyžařské středisko své sjezdovky během zimní sezony
i v odpoledních hodinách. Ranní ptáčata mohou v jarním období využít některé sjezdovky, které se pro ně otevírají již v 7.00 hod. A naopak pro noční sovy se 4x za zimu pořádá jízda při úplňku.

U hlavních sjezdovek a některých horských chat je pokrytí internetem zdarma.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Možnost ubytování v různých kategoriích apartmánů, penzionů a hotelů se nabízí v obcích Gerlos, Hochkrimml, Königsleiten (Wald), Krimml či Zell am Ziller.

Gerlos se nachází v nadmořské výšce 1 300 m a je proslulý svým Apré-ski. V Königsleitenu se můžou návštěvníci těšit na nejvýše umístěné planetárium v Evropě. Romantická vesnička Krimml je známá svým Krimmelským vodopádem, který se svými 380 m řadí k největším vodopádům Evropy. A nakonec, ale rozhodně ne poslední, městečko Zell am Ziller se svou poklidnou atmosférou je příjemnou vstupní branou do Zillertal Areny.

Mezi vstupními místy do lyžařského areálu Zillertal Arena a obcemi je zabezpečena bezplatná skibusová doprava. V ceně lyžařské permanentky je i doprava s  Zillertalbahn, která svojí zastávkou v Zell am Zilleru, propojuje celé údolí od Strass až po Mayrhofen.

 

Tipy na výlety

Gerlos Alpenstrasse (videoTIP)

Nespěchejte domů. Prodlužte si pobyt v horách ještě o chviličku a svezte se po Gerlos Alpenstrasse okolo Krimmelských vodopádů přes Gerlospass do Zillertalského údolí.

Chci vědět víc

Krimmelské vodopády (videoTIP)

V dnešním videoTIPu na výlet vás vezmeme snad k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. A nezůstaneme jen u nich. Půjdeme ještě o kus dál výjimečným údolím Krimmler Achental.

Chci vědět víc