3 lyžařské okruhy v Rakousku, které byste měli zažít

22. 2. 2018

Máte rádi lyžařskou turistiku? V dnešním článku vám představíme 3 největší lyžařské okruhy v Rakousku, které bezpochyby patří na seznam míst, jež v zimě stojí za návštěvu.

The Challenge

Největší a přitom nejmladší lyžařský okruh se nachází v lyžařském středisku Saalbach – Hinterglemm. Vydejte se na 7 hodin dlouhou lyžařskou cestu, na jejímž konci získáte malý dárek a ještě se můžete zúčastnit slosování o hodnotné věci.

Více informací o okruhu The Challenge.

  • 72 km sjezdovek
  • 32 lanovek
  • 12 500 výškových metrů 

 

Königstour

V lyžařském středisku Hochkönig je pro lyžaře připravena královská cesta. A to doslova neboť vás na ní budou čekat dřevěné trůny, které budou dozajista pěknou fotografickou trofejí ve vašem albu z dovolené. A pokud jste milovníci geocachingu, můžete si na této 32 km dlouhé trase ulovit 15 kešek.

Více informací o okruhu Königstour. 

  • 5 vrcholů
  • 32 km sjezdovek
  • 6 700 výškových metrů 

 

Der Weisse Ring

Posledním dnešním tipem na lyžařskou turistiku je okruh Der Weissee Ring, který leží pro nás ve více vzdáleném lyžařském středisku Ski Arlberg ve spolkové zemi Vorarlberg.

Více informací o okruhu Der Weisser Ring

  • 22 km sjezdovek
  • 5 500 výškových metrů

A pokud jste dočetli až sem, napište nám ještě na facebook, zda raději lyžujete opakovaně na svazích, které již znáte nebo patříte spíše k těm lyžařům, kteří během své dovolené raději projíždějí celé lyžařské středisko, chtějí okouknout každý zasněžený kout a svézt se na každém vleku. Děkujeme :)

Václav & Vevi

Autor článku: Václav Kirchner

Další tipy na výlet v okolí

Krimmelské vodopády (videoTIP)

V dnešním videoTIPu na výlet vás vezmeme snad k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. A nezůstaneme jen u nich. Půjdeme ještě o kus dál výjimečným údolím Krimmler Achental.

Chci vědět víc

Nejdelší lyžařský okruh zažijete v Saalbachu

Lyžařská oblast Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn připravila lyžařský okruh, který vás provede jednotlivými lyžařskými středisky Saalbach Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn.

Chci vědět víc