3 tipy, co dělat, když vám na dovolené v Kaprunu prší

8. 9. 2016

Od včerejšího večera prší a tak plánovaný výlet do hor musíme odložit. Naštěstí i za špatného počasí je ale v oblasti Zell am See – Kaprun co dělat. Z možných nabídek jsme se rozhodli pro muzeum aut v Kaprunu a mimo to vám ještě přidáváme další tipy, co zde dělat, když se počasí nevyvede.

Muzeum aut v Kaprunu – Vötter´s Fahrzeugmuseum Kaprun

Muzeum aut v Kaprunu se rozkládá na 1 400 m2, na kterých svým návštěvníkům nabízí ke shlédnutí okolo 200 exemplářů vozidel z období 50. až 70. let 20. století. Kromě klasických aut, mezi kterými nechybí ani zástupci českých značek, můžete vidět také traktory, motorky nebo třeba největší kabriolet na světě. Výstavu vozů doplňuje i sbírka rádií, telefonů a také ukázkově vybavený apartmán z 50. let. Objevíte v něm věci, které se v mnoha domácnostech u nás používají dodnes a pokud nejste zrovna ten případ, alespoň vám třeba připomenou vaše dětství :)

Muzeum aut Kaprun
Muzeum aut Kaprun
Muzeum aut Kaprun
Muzeum aut Kaprun
Muzeum aut Kaprun
Muzeum aut Kaprun
Tauern Spa

Jak se dostat k muzeu.

Nationalparkwelten Hohe Tauern – Mittersil

Venku vytrvale prší a vy byste přesto chtěli mít alpskou přírodu na dosah ruky? Vydejte se do centra národního parku, kde vás určitě uchvátí 360 stupňové panoramatické kino.

Více na: http://www.nationalparkzentrum.at/

Tauern Spa Zell am See / Kaprun

Když už prší, dopřejte si relax a odpočinek v unikátním lázeňském komplexu s panoramatickým výhledem na impozantní hory. Tauern Spa na svých 48 tis. m2 nabízí svým návštěvníkům pestré vyžití v krytých i venkovních bazénech s různými teplotami vody. Mimo bazénů najdete v tomto komplexu také sauny, masáže, vodopády, bazény s tryskovým prouděním a mnoho dalšího.

Více na: http://www.tauernspakaprun.cz/

Ať už prší nebo ne, přejeme vám krásnou dovolenou :)

Václav a Vevi

Autor článku: Václav a Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Kitzsteinhorn - Kaprun v létě (videoTIP)

Oblast Kitzsteinhorn - Kaprun znají snad všichni vyznavači zimních sportů. Ale byli jste na zdejším ledovci i v létě? Dnes necháme nohy odpočinout a vezmeme vás na lanovkový výlet do výšky 3 029 m n. m.

Chci vědět víc

Soutěska Vorderkaserklamm (videoTIP)

Alpy, to nejsou jen úžasná údolí a impozantní vrcholy. Alpská příroda nabízí také krásné soutěsky. Pojďte s námi do soutěsky Vorderkaserklamm, rokle Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Chci vědět víc