Kitzsteinhorn - Kaprun v létě (videoTIP)

22. 9. 2016

Oblast Kitzsteinhorn - Kaprun znají snad všichni vyznavači zimních sportů. Ale byli jste na zdejším ledovci i v létě? Dnes necháme nohy odpočinout a vezmeme vás na lanovkový výlet do výšky 3 029 m n. m.

Příjezd

Ke spodní stanici lanovky směřující na Kitzsteinhorn vede jen jediná cesta. Po silnici vedoucí z Zell am See projedete obcí Kaprun, po pravé straně budete mít horu Maiskogel. Přibližně po 10 minutách dojedete na parkoviště, které je zdarma.

Pokud chcete jet autobusem, využijte linky číslo 660.

Lanovky na Kitzsteinhorn – Kaprun

Vlastníte-li výhodnou letní kartu Zell am See-Kaprun Card, u pokladny se nezastavujte. Můžete jít přímo k turniketům lanovky, jelikož všechny lanovky na Kitzsteinhorn máte zdarma. Tedy všechny kromě vleků.

Lanovky Gletscherjet 3 a 4, které byly postaveny v roce 2015 pro rychlejší a pohodlnou přepravu návštěvníků v zimním období, jsou od roku 2016 k dispozici i pro letní návštěvníky. Díky této novince se pohodlně dostanete z 900 m n. m. až do výšky 3 029 m n. m. a to doslova během pár minut.

Kitzsteinhorn-Kaprun
Kitzsteinhorn-Kaprun-01
Kitzsteinhorn-Kaprun-02
Kitzsteinhorn-Kaprun-03

Gipfelwelt 3000 a nejvyšší vyhlídková plošina Salcburska

Od horní stanice kabinové lanovky Gletscherjet 4 se vydejte tunelem ve skále k dopravnímu prostředku zvanému Gletschershuttle. Ten vás vyveze do posledních výškových metrů.

Ti, kteří doopravdy nechtějí ujít ani krok, mohou následně využít ještě výtahu. Ostatní je doženou po schodech, jsou to jen 3 patra :) Ať už se svezete výtahem anebo vyjdete po svých, v cíli na vás čeká nejvýše položená vyhlídková plošina Salcburska, jenž je obklopena nejvyššími vrcholy Rakouska a nabízí tak úžasný panoramatický výhled do Národní parku Vysoké Taury (Nationalpark Hohe Tauern).

V Gipfelwelt 3000 je pro návštěvníky dále připravena také interaktivní výstava z prostředí vysokohorské alpské přírody. Expozice je umístěna ve vyhloubeném tunelu a přivede vás k další vyhlídkové plošině.

Prohlídku můžete ukončit návštěvou nejvýše položeného kina v Rakouskou ve výšce 3 000 m n. m.

POZOR: Nezapomeňte, že se vydáváte na výlet do výšky 3 000 m n. m., takže teplé oblečení a pevná obuv se vám nahoře určitě budou hodit.

Vylezte si svou první třítisícovku

Kdo by si přál vystoupat na (svůj první) třítisícový vrchol, tak na Kitzsteinhornu má šanci. Jednou týdně se z posledního lanovkového bodu můžete vydat spolu s průvodcem na cca 45minutovou túru, jejímž cílem je zdolat 200 výškových metrů a dotknou se místa, na které si většina turistů nesáhne.

POZOR: Pro výlet s průvodcem je potřeba telefonické rezervace. Výstup není v ceně výhodné slevové karty. V létě 2016 byla cena 66,- €/osobu.

Dopřejte si kávu s krásným výhledem na okolní třítisícovky

Co by to bylo za odpočinkový výlet bez zastávky na kávu nebo horkou čokoládu. Nejvýše položená restaurace Gipfel Restaurant nabízí nejkrásnější výhledy, ale také je samozřejmě nejvíce zaplněná. My jsme se proto zastavili o jednu lanovku níže, v restauraci Gletschermühle, která kromě příjemného prostředí nabízí i výhled do údolí a na jezero v Zell am See.

Cesta zpět

Cesta zpět je jednoduchá. Stačí nasednout do kabinek, které jedou dolů. :)

Pokud ale nechcete jen úplně lenošit, vydejte se dolů pěšky a to od horní stanice Gletscherjet 2, cestou vedoucí pod lanovkou, okolo Krefelderhütte až ke spodní stanici, kde si na poslední úsek cesty nastoupíte do kabinky lanovky Gletscherjet 1. Ta vás sveze zpátky dolů přímo k parkovišti.

Více informací: www.kitzsteinhorn.at

Tipy na další výlety a možnost ubytování najdete zde.

Pohodový lanovkový výlet vám přeje

Václav a Vevi

Autor článku: Václav a Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Soutěska Vorderkaserklamm (videoTIP)

Alpy, to nejsou jen úžasná údolí a impozantní vrcholy. Alpská příroda nabízí také krásné soutěsky. Pojďte s námi do soutěsky Vorderkaserklamm, rokle Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Chci vědět víc

3 tipy, co dělat, když vám na dovolené v Kaprunu prší

Od včerejšího večera prší a tak plánovaný výlet do hor musíme odložit. Naštěstí i za špatného počasí je ale v oblasti Zell am See – Kaprun co dělat. Z možných nabídek jsme se rozhodli pro muzeum aut v Kaprunu a mimo to vám ještě přidáváme další tipy, co z

Chci vědět víc