Výlet okolo přehradních jezer nad Kaprunem (videoTIP)

18. 8. 2016

Chcete-li utéct od davu lanovkových turistů v oblasti Kaprunu, neváhejte a vydejte se s námi na téměř čtyřhodinový pěší výlet okolo přehradních jezer nad Kaprunem. Nebudete litovat. Užijete si zde tak krásné výhledy, že si bude připadat jako součást krásného plakátu z cestovní kanceláře.

Příjezd k parkovišti Kesselfall Alpenhaus

Začátek cesty začíná u parkoviště Kesselfall Alpenhaus. Dostanete se k němu po silnici vedoucí od obce Kaprun směrem ke spodní stanici lanovky na ledovec Kitzsteinhorn – Kaprun. Podjedete lanovku a přibližně za 5 minut již dojedete ke krytému parkovišti, které je k dispozici zdarma.

TIP: Parkoviště má 10 pater, a pokud to jeho obsazenost dovolí, vyjeďte až úplně nahoru. Budete to tak mít blíž k autobusu. :)

Autobus – tunel – skipový výtah – autobus – tunel – tunel …

Z parkoviště se vydejte pěšky nahoru po asfaltové silnici směrem k hotelu Kesselfall. Z tohoto místa jezdí každých 20 minut kyvadlová doprava, která vás vyveze až k horní přehradě Stausee Mooserboden.

Ti z vás, kteří máte výhodnou slevovou kartu „Zell am See-Kaprun Card“, můžete nastoupit rovnou do autobusu. Pokud ji nemáte, tak je potřeba si u pokladny koupit jízdenku k přehradám.

A cesta může začít. V první části projedete tunelem a hned z autobusu budete přesedat na největší otevřený skipový výtah Evropy, který vás doveze k dalšímu autobusovému nástupnímu místu. Přesednete z výtahu do autobusu a pokračujete dál tunely, místy okolo krásných výhledů na přehrady, pak zase tunely, tunely a výhledy na přehrady … až do výšky 2 036 m n. m. k přehradě Stausee Mooserboden.

Cesta od prvního nástupu do autobusu až na konečnou trvá přibližně 45 minut.

Zell am See - skipový výtah
Zell am See - Kaprun
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety
Zell am See - Kaprun - tipy na výlety

Pryč od lanovkových turistů

Samozřejmě, že díky autobusové dopravě je toto místo pohodlně a bez námahy dostupné a tudíž i návštěvníky velmi oblíbené. Především pak těmi, co se vyvezou, nahoře v restauraci si dají něco dobrého, udělají si pár selfíček a pak počkají na autobus, který je zase odveze zpět.

My se ale vydáme od těchto lanovkových turistů raději dál. První část cesty zabere přibližně 45 minut chůze a zvládnou ji i rodiny s dětmi (bez kočárku). Cílem bude příjemná restaurace Fürthermoar Alm. Zde se můžete posilnit na další cestu nebo si prostě jen odpočinout. Ti, kterým procházka již do tohoto místa stačila, zde mohou nasednout na autobus a svézt se zpět dolů.

Druhá část cesty

My budeme pokračovat ještě pěšky dál a to směrem k přehradě Stausee Wasserfallboden. Cesta je velmi dobře značená a tak se nedá zabloudit. Trasa vede částečně po asfaltové silnici a v úsecích, kde je tunel, pak pokračuje po pěší cestě ve svahu s krásnými výhledy na přehradu a vrcholky okolních hor.

V jedné části je cesta trochu užší a tak je u ní upevněné lano, kterého se dá dobře přidržovat. Tento úsek je ale jen krátký a přivede vás k vodopádu, kterým je potřeba projít do tunelu. Žádné obavy, tunel je uvnitř osvětlený. Teda aspoň když jsme tam byli my, tak byl. :) Každopádně, cesta tunelem je dlouhá přibližně jen 50 metrů a hned se pak zase vrací zpět na denní světlo.

Po cestě dojdete k horní stanici skipového výtahu. Po naší zkušenosti doporučujeme se odtud již svézt zpět na spodní parkoviště. Poslední část cesty vede převážně lesem, místy je docela prudší a kamenitá a tak člověk pořád jen kouká pod nohy. Prostě ten poslední úsek pro nás nebyl úplně záživný. :)

Pokud se však i přesto rozhodnete pokračovat dál pěšky, cesta vás dovede až ke spodnímu parkovišti, kde máte zaparkovaný svůj vůz. Od restaurace Fürthermoar Alm až po parkoviště ale počítejte s 2 a ½ hodinami svižné chůze.

Těšíme se na vaše zážitky a komentáře z výletu, které můžete připojit pod videem na našem youtube kanálu.

Tipy na další výlety a možnost ubytování najdete zde.

Přejeme vám krásné výhledy

Václav & Vevi

Autor článku: Václav a Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Kitzsteinhorn - Kaprun v létě (videoTIP)

Oblast Kitzsteinhorn - Kaprun znají snad všichni vyznavači zimních sportů. Ale byli jste na zdejším ledovci i v létě? Dnes necháme nohy odpočinout a vezmeme vás na lanovkový výlet do výšky 3 029 m n. m.

Chci vědět víc

Soutěska Vorderkaserklamm (videoTIP)

Alpy, to nejsou jen úžasná údolí a impozantní vrcholy. Alpská příroda nabízí také krásné soutěsky. Pojďte s námi do soutěsky Vorderkaserklamm, rokle Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Chci vědět víc