Odpolední procházka s výhledem na Zell am See (videoTIP)

1. 9. 2016

Přidejte se k nám na nenáročnou odpolední procházku z obce Thumersbach s výhledy na krásné jezero v Zell am See. Cesta zabere přibližně hodinu a půl času a tak může být třeba i příjemně strávenou chvílí před dovolenkovou večeří. :)

Příjezd do obce Thumersbach

Procházka začíná v obci Thumersbach. Pokud pojedete autem, počítejte s horšími možnostmi k jeho zaparkování. Parkoviště před zdejším hotelem Sankt Hubertushof je určeno primárně hotelovým hostům, nakonec jsme svůj vůz nechali ale právě tam.

Pokud bydlíte u jezera v blízkosti lodních zastávek parníku, tak se svezte raději lodí a to na zastávku Bellevue.

Začátek cesty

Od auta se vydejte po hlavní silnici tak, abyste měli jezero po vaší pravé straně. Po cca 10 minutách dojdete k rezidenci Bellevue, u které je i stejnojmenná zastávka parníku.

Krásný výhled na jezero v Zell am See

Přejděte silnici a po schodech se vydejte do protější stráně. Přejděte krátký dřevěný můstek a pokračujte po úzké pěšině, až dojdete na cestu, která vede lesem. Na ní se dejte doprava. Za chvíli vyjdete z lesa a začne se vám otevírat krásný výhled na jezero v Zell am See. Držte se směru podle cedulí, které ukazují na „Grafleiten“.

Po cestě, na které se střídá les s výhledy na jezero, dojdete k rodinným domům. Cesta vedoucí podél nich vás dovede až k penzionu Alpenhof Grafleiten. Když budete mít štěstí, tak ve stráni před penzionem najdete ohrádku, ve které vesele pobíhají králíci a morčata. Takže zatím, co vaše děti budou trhat trávu králíkům, si vy budete moct užívat nádherný výhled na jezero. :)

Cesta zpět

Od penzionu Alpenhof Grafleiten sejděte po asfaltové silnici dolů až k dřevěné kůlně (jedná se o cca 10 minut chůze). U kůlny uvidíte ceduli, která ukazuje směr zpět na obec Thumersbach. Sejděte ze silnice, přejděte louku a již chvíli poté se napojíte na cestu, po které jste v opačném směru již šli. Nikde z ní neodbočujte a běžte po ní pořád dál. Přibližně za 30 minut dojdete k prvním domům. Po asfaltové silnici se dejte směrem dolů, projděte okolo dětské školky, hasičské stanice a za 5 minut již budete zpět v obci Thumersbach, ve které jste zanechali auto.

Pokud jste přijeli lodí, vydejte se po hlavní silnici tak, abyste jezero měli po pravé straně. Po cca 10 minutách chůze dojdete opět k rezidenci Bellevue, odkud pluje loď.

Tipy na další výlety a možnost ubytování najdete zde.

Příjemnou procházku vám přeje

Václav a Vevi

Autor článku: Václav a Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Kitzsteinhorn - Kaprun v létě (videoTIP)

Oblast Kitzsteinhorn - Kaprun znají snad všichni vyznavači zimních sportů. Ale byli jste na zdejším ledovci i v létě? Dnes necháme nohy odpočinout a vezmeme vás na lanovkový výlet do výšky 3 029 m n. m.

Chci vědět víc

Soutěska Vorderkaserklamm (videoTIP)

Alpy, to nejsou jen úžasná údolí a impozantní vrcholy. Alpská příroda nabízí také krásné soutěsky. Pojďte s námi do soutěsky Vorderkaserklamm, rokle Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Chci vědět víc