Advent na jezeře Wolfgangsee (videoTIP)

7. 12. 2017

1 jezero a rovnou 3 adventní trhy. Vítejte u nového adventního videoTIPu, ve kterém vás vezmeme ke známému jezeru Wolfgangsee.

Častým cílem českých turistů a cestovních kanceláří během adventního období je jezero Wolfgangsee. Během své návštěvy si u něj můžete vybrat hned ze tří adventních trhů, které se konají v obcích St. Gilgen, St. Wolfgang a Strobl.

Sankt Gilgen

První zastávku si uděláme v příjemné vesničce St. Gilgen. Kromě trhů, na kterých můžete mimo jiné okouknout i 11 m vysokou svíčku, se nabízí také možnost vyvézt se během pár minut lanovkou na horu Zwölferhorn, kde na návštěvníky čeká působivý 360 stupňový výhled do okolí a také nejvýše položený adventní (mini)trh v oblasti Salzkammergut.

Informace o lanovce na Zwölferhorn 

Zarezervujte si ubytování na jezeře Wolfgangsee online! 

Sankt Wolfgang

Pravděpodobně nejvíce navštěvovaným adventním trhem na jezeře je právě ten v obci St. Wolfgang. Stánky, obklopeny kulisami nádherných městských domů, jsou rozmístěny přímo v historickém centru města. K městečku St. Wolfgang patří neodmyslitelně proslulý hotel Weisses Rössel, od kterého je krásný výhled na 19 m vysokou lucernu na jezeře. Ta spolu s hvězdami rozsetými okolo ní tvoří hlavní symbol adventních trhů na jezeře Wolfgangsee. 

Aktuálně, tedy v roce 2017 lucernu na jezeře bohužel neuvidíte. Krátce před zahájením adventu ji zničila vichřice, která se prohnala celou oblastí. Nezbývá tedy než se těšit na novou v příštím roce. 

Parním vláčkem na svařák

Milovníci parních lokomotiv se mohou svézt vláčkem do poloviny obvyklé letní trasy na horu Schafberg. V půlce cesty vlak zastaví a vy si můžete vychutnat v jednom historickém vagónu svařák nebo punč. Celý výlet vám zabere přibližně jednu hodinu.

Informace o vláčku Schafbergbahn.

Strobl

Posledním zastavením na jezeře Wolfgangsee je adventní trh v obci Strobl. Střechy stánků na trzích jsou dělané tradičně, tedy z pravých došek. Pozornost si bezesporu zaslouží i velký betlém a krásně vyřezávané dřevěné sochy v životní velikosti. A pokud by vám byla zima, zahřát se můžete nějakým dobrým teplým nápojem na 250m2 velkém molu u břehu jezera.  

Lodí po jezeře Wolfgangsee

Pro přepravu mezi jednotlivými adventními trhy můžete využít lodní dopravu, která jezdí po jezeře Wolfgangsee speciálně za tímto účelem. Kromě toho, že cesta po jezeře je velmi hezkým zážitkem, je ale potřeba počítat s tím, že např. mezi městečky St. Gilgen a Strobl trvá cesta lodí téměř hodinu.
Více informací k jízdnímu řádu a cenám lodní dopravy najdete na oficiálních stránkách. 

Jak si naplánovat den na jezeře Wolfgangsee

Stihnout všechna místa a ještě si užít adventní atmosféru, je za jeden den nemožné. Pokud tedy plánujete navštívit trhy na Wolfgansee v jediném dni, tak je lepší vybrat si z nabídky ta místa, která vás lákají nejvíce.

Aktuální informace o adventních trzích na jezeře Wolfgangsee najdete na oficiálních stránkách. 

Přestože St. Gilgen stojí určitě za návštěvu, tak časově nejméně náročná kombinace je tuto kouzelnou obci vynechat, auto zaparkovat v městečku St. Wolfgang a ze zdejších trhů se svézt do Stroblu a pak zase zpět. Pochopitelně, jak jinak než lodí, ta totiž k adventu na Wolfgangsee prostě patří. 

Hledáte další tipy na výlety v době adventu? Nechte se inspirovat našimi adventními videoTIPy.

Salzburg – vánoční trhy
Nevšední adventní trh v krásné vesničce Pürgg

Krampuslauf ve Schladmingu
Čerti a Krampuslauf v obci Bad Mitterndorf v Rakousku

Přejeme vám krásné adventní putování po rakouských Alpách.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat