Salzburg – vánoční trhy

15. 12. 2016

Když se řeknou vánoční trhy v Rakousku, vybaví se nám vánočně osvětlený Salzburg se svojí dominantou hradu. A přesně do tohoto města jsme se vydali na adventní trhy, které do Rakouska díky své atmosféře lákají každý rok mnoho českých turistů.

 

Příjezd do Salzburgu

Návštěvníci z České republiky k návštěvě města Salzburg využívají nejčastěji vlastní dopravy autem nebo organizovaných zájezdů od cestovních kanceláří. Pokud neradi řídíte anebo byste čas strávený za volantem raději věnovali svým spolucestujícím přátelům či rodině, tak doporučujeme využít vlak, který vás v jednom směru (Praha – Salzburg) přepraví za cenu od 524,- CZK (záleží na tom, jak moc předem si koupíte lístek, čím blíže je termín odjezdu, tím cena jízdenky stoupá).

Parkování v Salzburgu

Plánujete-li navštívit Salzburg na jeden den autem, určitě budete hledat místo k parkování. Ti, kteří nechtějí zajíždět až přímo do centra, mohou využít záchytná parkoviště na okraji města označená P+R. Odtud jezdí pravidelná městská doprava, která vás odveze přímo do centra.

Pokud budete chtít i přesto parkovat v centru, počítejte s hustější dopravou a dražšími cenami parkování.

Mapu parkovacích míst v Salzburgu si můžete stáhnout zde.

TIPy kam o adventních svátcích v Salzburgu

Nejnavštěvovanějším místem v době adventních trhů je hlavní vánoční trh Christkindlmarkt u katedrály v centru města. Odtud vám přinášíme náš dnešní videoTIP.

Ale samozřejmě adventní slavnosti v Salzburgu nejsou jen o jednom jediném trhu. Pokud budete zůstávat ve městě déle než jedno odpoledne, doporučujeme navštívit i další zdejší místa, která vám zajisté navodí příjemnou atmosféru vánočních svátků. :)

Hellbrunner Adventzauber – Užijte si adventní trhy s nádechem renesance na zámku Hellbrunn

Vánoční trhy na Mirabellplatz – Ochutnejte speciální delikatesy a horké nápoje s vašimi přáteli.

Adventní trhy v St.Leonhard – Vyberte svým blízkým rukodělně vyráběné dárky.

 

Ubytování v Salzburgu

Když už jste sem vážili tu cestu, doporučujeme zde zůstat minimálně jednu noc. Salzburg je totiž město, které si svými zajímavostmi zaslouží vaši plnou pozornost a tím i více času. :)

Při našich pravidelných návštěvách města bydlíme v hotelu Imlauer & Bräu, který nabízí příjemné, čisté ubytování a také skvělou snídani. Pokud zrovna dorazíme autem, vždy oceníme, že zde mají hotelové parkoviště (venkovní). Pokud přijedeme do města vlakem, je velmi praktické, že se hotel nachází 10 minut chůze od hlavního nádraží. Jednou z výhod, kterou ve volbě tohoto ubytování spatřujeme, je umístění hotelu v blízkosti centra města. Dojdete do něj během 15 minut volnou chůzí přes zahradu zámku Mirabell.

Další nabídku ubytování s možností online rezervace najdete zde.

Přejeme vám vánoční atmosférou prostoupené cestování adventem :)

Václav a Vevi

Autor článku: Václav a Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Nádherný skanzen kousek od města Salzburg (Salzburger Freilichtmuseum)

V dnešním videoTIPu vás vezmeme kousek za město Salzburg a navštívíme skanzen, který je umístěn v nádherné přírodě obklopené okolními horami.

Chci vědět víc

Mozartovy koule - videorecept

Servus! Kdo byl v Salzburgu, určitě ochutnal Mozartovy koule. Pokud se někomu po jejich chuti stýská, může si je udělat doma podle našeho receptu.

Chci vědět víc