Gollingský vodopád nedaleko města Salzburg

23. 6. 2022

Vezmeme vás na jednoduchou túru podél Gollingského vodopádu na řece Schwarzbach, který se nachází 30 minut jízdy od města Salzburg.

Nenáročná túra podél vodopádů vás dovede až k prameni řeky Schwarzbach, vyvěrajícímu z obrovské krasové jeskyně. Jedná se o pohodový výletní cíl i pro rodiny s dětmi, ale pozor, trasa není vhodná pro kočárky a vozíčkáře. Cesta tam i zpět vám zabere přibližně 2 hodiny a je dobré na ni vyrazit v pevnější obuvi.

Gollingský vodopád je dvoustupňový, jeho celková výška je 76 metrů. Spodní vodopád měří 25 metrů.

Vodopád je přístupné od května do října, denně od 9:00 – 19:00 hodin. Je potřeba si na pokladně u vstupu zakoupit vstupenku. Podívejte se na oficiální stránky města Golling a ověřte si cenu i otevírací dobu.

Gollingsky vodopad
Gollingsky vodopad
Gollingsky vodopad
Gollingsky vodopad

Příjezd
Gollingský vodopád leží u obce Golling an der Salzach, v části Torren. V mapce pod článkem jsme vám označili místo, kde můžete zaparkovat na placeném parkovišti. K pokladně se od parkoviště dostanete během 10 minut chůze.

Ideální odpočinek třeba při cestě do Chorvatska

Pokud netrávíte v okolí města Salzburg dovolenou, ale Rakouskem pouze projíždíte po dálnici A10 ze Salzburgu do Villachu, můžete si tento výlet naplánovat jako zastávku na protažení a osvěžení. ;)

Přejeme vám krásné chvíle během vaší dovolené!

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Nádherný skanzen kousek od města Salzburg (Salzburger Freilichtmuseum)

V dnešním videoTIPu vás vezmeme kousek za město Salzburg a navštívíme skanzen, který je umístěn v nádherné přírodě obklopené okolními horami.

Chci vědět víc

Salzburg – odpočiňte si od davů (videoTIP)

Navštívili jste Salzburg a chcete si odpočinout od davů turistů? Pojďte s námi na pohodovou, panoramatickou procházku nad tímto krásným městem a poznejte jej tak trochu z jiného úhlu.

Chci vědět víc