Restaurace Ikarus v Salzburgu

11. 10. 2018

Jste na návštěvě města Salzburg a chcete zažít nevšední a bezkonkurenční gastronomický zážitek?
Dnes vám představíme restauraci Ikarus, která je součástí projektu Hangar-7 a svojí jedinečností si u nás vysloužila samostatný článek.

V minulém videoTIPu na výlet jsme vám představili Hangar-7, ve kterém můžete obdivovat unikátní skvosty z leteckého a automobilového světa. A právě tady se nachází hned několik gastronomických míst, kde si můžete dát dobrou kávu, poobědvat nebo si objednat koktejl při západu slunce. Jedním z takových míst je právě restaurace Ikarus.

Každý měsíc nové světové menu

Restaurace Ikarus získala již 2 Michelinské hvězdy. A není se čemu divit. Jejich jedinečný koncept, díky kterému mohou hosté každý měsíc ochutnat nové menu od některého z uznávaných kuchařů z celého světa, a to aniž by se museli vydat na dalekou cestu, si bezesporu zaslouží prestižní ocenění.

Každé menu začíná studijní cestou

Vezmeme to po pořádku. Martin Klein je Executive chef restaurace Ikarus. Nedílnou součástí jeho práce je cestovat po světě.

Navštěvuje vyhlášené kuchaře přímo v jejich domovině a během svého pobytu se učí jejich stylu vaření. Společně s kuchařem, od kterého se učí, sestaví menu speciálně pro restauraci Ikarus a po návratu domů naučí technologický postup svůj kuchařský tým.

Aby snad nedošlo k nějaké odchylce od originálu, začátkem měsíce, před zahájením servírování menu hostům Hangaru 7, přijíždí ještě daný šéfkuchař do Salzburgu, aby osobně schválil konečnou podobu všech chodů, které se budou po dobu jednoho měsíce podávat jeho jménem.

Tento dobře fungující koncept existuje téměř stejně dlouho jako samotný Hangar-7 a za ta léta již tedy byla představena celá řada skvělých jídel od věhlasných kuchařů z celého světa.

Pro kuchařský tým restaurace Ikarus je to velmi zajímavá, pestrá, především ale náročná práce. Každý měsíc se musí učit jiný styl vaření i servírování. Učí se používat nové suroviny a koření, které jsou často dováženy přímo ze země aktuálně zvoleného kuchaře.

Restaurace Ikarus

Čeká vás 8-12chodové menu! A kolik to stojí?

Hosté restaurace Ikarus tento koncept hodnotí velmi pozitivně. Nemusí totiž létat například do Jižní Koreje, aby poznali kuchyni pana Mingoo Kang. Nebo do Finska, aby ochutnali menu, které navrhnul Jari Vesivalo.

Restaurace Ikarus

Stačí přijet do Salzburgu a v restauraci Ikarus si dát autentické menu, které se pokaždé skládá z 8 – 12 chodů. Cena za osobu se pohybuje okolo 180€.

Asi si říkáte, že to je suma. Ano je. Ale když si uvědomíte, kolik je za každým novým menu času, práce a příprav, tak vám bude hned jasné, že celý koncept je spíše prezentací restaurace Ikarus a Hangaru 7, než že by se to finančně snad nějak výrazně vyplatilo.

Dobrou chuť i jedinečný zážitek vám přejí

Václav & Vevi

 

Zdroj fotografií: www.redbullcontentpool.com

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

Nádherný skanzen kousek od města Salzburg (Salzburger Freilichtmuseum)

V dnešním videoTIPu vás vezmeme kousek za město Salzburg a navštívíme skanzen, který je umístěn v nádherné přírodě obklopené okolními horami.

Chci vědět víc

Gollingský vodopád nedaleko města Salzburg

Vezmeme vás na jednoduchou túru podél Gollingského vodopádu na řece Schwarzbach, který se nachází 30 minut jízdy od města Salzburg.

Chci vědět víc