411 km z Prahy 466 km z Brna 449 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoSalcburskoZell am See-Kaprun
Nadmořská výška: 750 - 2 000 m n. m.
Délka sjezdovek: 77 km (27 km, 25 km, 25 km)
Cena skipasu od: 49 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Hotel Lampenhäusl, 3*

Zeller Fusch 15, 5672 Zeller-Fusch, Rakousko

rezervace v češtině, nízká záloha

Cena od: 59 €

Více informací

Ubytování v Schmittenhöhe-Zell am See

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Hotel Wasserfall, 3*

Zeller Fusch 119, 5672 Zeller-Fusch, Rakousko

rezervace v čestině polopenze

Cena od: 51 €

Více informací

Sbalit nabídku ubytování

Zobrazit další nabídku ubytování

Hora Schmittenhöhe, stoupající od jezera v Zell am See do výšky 2 000 m n. m., nabízí při cestě od jezera až na svůj vrchol převýšení 1 250 m.

Návštěvník má na výběr rovnou ze čtyř kabinových lanovek, které ho na horu Schmittenhöhe mohou vyvézt. Až na vrchol hory vyveze lyžaře „babička“ čili lanovka Schmittenhöhebahn, která byla jako první lanovka v Salcbursku a současně pátá v celém Rakousku vystavěna již v roce 1927. Vedle ní je již paralelně vystavěná nová lanovka Trassxpress, která návštěvníky doveze až těsně pod vrchol hory.

Třetí variantou je lanovka CityXpress. Tato lanovka je dobrým nástupním místem pro návštěvníky, kteří jsou ubytováni přímo v obci Zell am See, a na své dovolené nemají možnost využívat auto.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!
Možnosti ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech jsou v obcích Schüttdorf a Zell am See, které jsou mezi sebou a 7 km vzdáleným Kaprunem propojeny skibusem.

Posledním nástupním místem je lanovka Areitbahn v obci Schüttdorf, která se nachází na cestě z Zell am See na ledovec Kaprun.

Za hezkého počasí je lyžování na Schmittenhöhe skvělým zážitkem pro milovníky panoramatických výhledů. Z vrcholu Schmittenhöhe (2 000 m n. m.) od stejnojmenného horského hotelu
s přilehlým kostelíkem, je úchvatný výhled nejen na vedlejší lyžařské středisko Kitzsteinhorn, ale i dál na půlku Salcburska. Za dobrých podmínek je vidět dokonce i nejvyššího hora Rakouska Grossglockner a pohled na údolí s jezerem Zeller See tento celý panoramatický výhled dokresluje. 

Na širokých sjezdovkách na Schmittenhöhe si najdou své lyžaři všech stupňů dovednosti. Pro začínající lyžaře je dobrým místem konečná stanice lanovky Areitbahn. Na opačné straně hory je velký výběr z nabídky červených sjezdovek, které ocení pokročilí lyžaři.

Černé sjezdovky vedou ze Schmittenhöhe a jsou jedinou cestou zpět, do centra Zell am See, na lyžích.

Na freestylisty čeká Snowpark Zone s nabídkou různých druhů skoků a triků.

Za návštěvu stojí Funslope XXL, který si o své délce 1 300 m vysloužil titul nejdelšího fun parku na světě.

Ve spolupráci se sousedícím Kaprunem je pro běžkaře připraveno na 200 km upravovaných běžeckých tras. Mezi obcemi Schüttdorf a Bruck je i osvětlený okruh o délce 3,2 km.

Nelyžaři se mohou vydat na túru po zimních turistických trasách, svést se na saních, zabruslit si či zahrát curling.

Příjemným zakončením dne pro ty, kteří nechtějí využít nočního lyžování, je lázeňské město Zell am See se svým historickým centrem plným kaváren a restaurací.

 

 

Tipy na výlety

Grossglockner Hochalpenstrasse (videoTIP)

V dnešním videoTIPu bychom vás rádi vzali do oblasti Vysokých Taur a provedli vás po známé alpské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která patří mezi nejvíc oblíbené alpské silnice vůbec.

Chci vědět víc

Soutěska Vorderkaserklamm (videoTIP)

Alpy, to nejsou jen úžasná údolí a impozantní vrcholy. Alpská příroda nabízí také krásné soutěsky. Pojďte s námi do soutěsky Vorderkaserklamm, rokle Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Chci vědět víc