Největší ledovce v Rakousku

12. 10. 2017

Přemýšlíte, kam se vydat na lyže, než začne ta pravá zima? Co třeba vyrazit do Rakouska na ledovce. Pro inspiraci jsme vám připravili seznam největších rakouských ledovců, na kterých se dá lyžovat.

Díky nevyzpytatelným sněhovým podmínkám v posledních letech jsou častým cílem pro lyžování právě ledovce, kde je díky vyšší poloze větší jistota sněhu než v níže položených lyžařských střediskách.

Hodnocení velikosti se odvíjí od počtu kilometrů sjezdovek v celém lyžařském středisku. V době před hlavní sezonou jsou sjezdovky a lanovky v omezeném provozu. Proto doporučujeme podívat se na aktuální informace přes naše linky, kde najdete více praktických informací (otevřené lanovky / sněhové podmínky / webkamery a další).

Sölden

Ledovec Sölden leží na konci údolí Ötztal v tyrolských Alpách a díky 142km sjezdovek se řadí na první místo v našem žebříčku.

Více informací o lyžařském středisku Sölden

Hintertux

Na ledovec Hintertux se posuneme do Zillertalského údolí. Hintertux se svými 60km sjezdovek jsme zařadili na druhé místo.

Více informací o lyžařském středisku Hintertux

Stubai

Za Innsbruckem se nachází lyžařské středisko Stubai. V plném provozu vám může nabídnout 43km sjezdovek.

Více informací o lyžařském středisku Stubai
https://www.dovolenavalpach.com/stredisko/stubai

Kitzsteinhorn – Kaprun

Známý ledovec Kitzsteinhorn – Kaprun nabízí 41km sjezdovek. V posledních letech tato oblast investuje nemalé peníze do výstavby a úprav lyžařského střediska.

Více informací o lyžařském středisku Kitzsteinhorn – Kaprun

Pitztal

S pátým místem se vracíme zpět do tyrolských Alp. Menší středisko s 21km sjezdovek je čím dál častěji oblíbeným cílem českých lyžařů.

Více informací o lyžařském středisku Pitztal

Kaunertal

Nejmenším ledovcem z 5 ledovců v Tyrolsku je, co do počtu kilometrů sjezdovek, ledovec Kaunertal. Svým návštěvníkům nabízí 20km sjezdovek.

Více informací o lyžařském středisku Kaunertal

Ledovec Mölltal

Náš žebříček rakouských ledovců zakončíme malebným ledovcem Mölltal, který je jedinou ledovcovou lyžařskou oblastí v Korutanech. Své hosty láká na 17,4km sjezdovek a největší počet slunečních dní.

Více informací o lyžařském středisku Mölltal

Věříme, že jste se nechali naším žebříčkem ledovců inspirovat, a budeme rádi, když nám na naše facebookové stránky napíšete, jaký ledovec máte nejraději vy.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Další tipy na výlet v okolí

James Bond – Elements 007 - Sölden

Vydejte se s námi po stopách Jamese Bonda. V dnešním videoTIPu vás vezmeme na místo, kde byl natáčen díl s názvem Spectre. Dejte si den odpočinku a zažijte lyžařské středisko Sölden úplně jinak.

Chci vědět víc

Lyžovačka na ledovci Hintertux – Bydlíkem po Alpách, 5. díl

Dešťové kapky se v noci proměnily na sněhové vločky a my se tak u spodní stanice lanovky na ledovec Hintertux probudili ve sněhem zapadaném bydlíku. Jde se lyžovat!

Chci vědět víc